Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet két hét alatt...

Hogyan lehet két hét alatt felkészülni emelt töriből?

Figyelt kérdés
Tudtok valami videotanfolyamot vagy praktikát ajánlani? Felkészítő könyveim is vannak, egy kidolgozott tételes és egy gyakorlós. Szerintetek a szóbeli tételes anyagokat tanuljam vagy mit, több minden kell vagy kevesebb? Szerintetek mik lehetnek az esszé kérdések?

2021. ápr. 18. 11:04
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
Akkor olyan nagy probléma nem lehet szerintem. Esszékre kell nagyon rágyúrni. Nekem egy 60% jól esne már nagyon. :D
2021. ápr. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Arról tud valaki valamit, hogy akkor most az emeltet egy másik helyen kell írni? Vagy a fene nagy vírushelyzet miatt mindenki a saját sulijában írja?
2021. ápr. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:

Én nem tudok semmit még róla. Állítólag értesítenek majd. :D

Bár örülnék, ha a saját suliban lenne mert ott másabb azért a környezet is.

2021. ápr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Erre sajnos én se tudom a választ.
2021. ápr. 21. 20:55
 15/24 anonim válasza:
100%

Utolsó kérdésre: én ma kaptam az e-mailt a sulim titkárságától, ott lesz megtartva az emelt is, legalábbis nekünk, de az érettségi behívóban leírják.

Én is nem rég álltam neki az emelt törinek. Kicsit megnyugtat hogy nem én vagyok az egyetlen:D

2021. ápr. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:
Utolsó: te hogyan készülsz?
2021. ápr. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Ma kaptam meg az érettségi behívót, és igen, másik iskolában írjuk az emeltet. #12-es voltam :D
2021. ápr. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
100%

15-ös vagyok.

Én napi 2 tételt megtanulok (hétvégén amennyit csak tudok) igaz az írásbeli nem ugyanaz, de nagyjából lefedi. Nem tudom, ti milyen típusok vagytok, de nekem sokat segít ha leírom amit megtanultam. Szóval minden anyag után kikeresek egy esszét és megírom. Szerintem is az esszére kell gyúrni, két hét alatt nem lehet átfogóan mindent megjegyezni, ami pedig az első részhez kell...

Bornemissza Péter Gimnáziumnak vannak youtubeon elég használható videói, mondjuk nekem annyit nem segít, mert németül érettségizem:D

Ja meg van egy Érettségi tételek történelembők 2021 című könyvem, könyvesboltból rendeltem, az is hasznos, de giga hosszú.

Ha kellenek valakinek németül tételek írjatok, elküldöm:D

2021. ápr. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Én már februárban elkezdtem készülni, de hogy őszinte legyek abból nem maradt meg semmi. Intenzívebben március közepe óta tanulok, úgy érzem le vagyok maradva, de így is összejött 66% próbaérettségin. Nem maradt már sok időnk sajnos..

Sok sikert nektek!

2021. ápr. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok, kicsit megkésve, de azért hozzászólnék, mert fájdalmasan ismerős volt amit leírtatok:D Én is a digitális oktatást okolom, konkrétan 0 motivációm van, annyira belefáradtam már. Szóval megértek mindenkit, és remélem, az utóbbi napokban már ment a tanulás.

Ezen a ponton szerintem a leghasznosabb a legnépszerűbb témák ismétlése, és feladatsorok, esszék folyamatosan, hogy kicsit ráhangolódjunk a gondolkodásmódra, ami alapján pl. az esszéket pontozzák. A Bornemissza Péter Gimnázium videóit én is ajánlom, nem találtam eddig jobbat, egész jól összefoglalnak minden témát.

Huh, az esszéknél nyilván csak tippelni lehet, én nagyon bízom egy reformkorban/ 48-49-ben, mert bár népszerű témák, elég rég voltak. (azt hiszem, volt nemrég egy Széchenyi-Kossuth októberben, de ennyi). Illetve második világháború/holokauszt. Nekem ezek a tippjeim, hátha beválnak. Mondjuk ezeket átnézni amúgy sem árt.

És persze mindenkinek sok sikert, hátha nem szivatnak meg nagyon a helyzetünkre tekintettel. :D

2021. ápr. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!