Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért mondják azt a mesterdipl...

Miért mondják azt a mesterdiplomások, hogy nekik két diplomájuk van?

Figyelt kérdés
Az jobban hangzik? Sőt, van aki a szakirányú továbbképzést is diplomának hívja. Miért nem lehet úgy hivatkozni rá, hogy EGYETEMI diplomám van? A főiskolai diploma feltétele az egyeteminek, de alacsonyabb fokú végzettséget jelent, szóval tök felesleges két diplomáról beszélni. Olyan, mintha az, akinek érettségije van, elmondaná minden alkalommal, hogy neki 8 általánosa és érettségije is van...
2021. ápr. 18. 18:52
1 2 3
 1/28 Metionin ***** válasza:
92%
Van aki külön számolja. Én úgy vagyok vele mint a nyelvvizsgával, ha megvan a közép és utána csinálod a felsőt akkor is egy van, csak magasabb szintre léptél. Pl. nekem 2 diplomám van (2 mester) attól függetlenül hogy 4 db oklevél csücsül a fiókban. Onnantól hogy megvan a magasabb szintű, az azelőttit már nem számítom, hiszen evidens hogy megvan, anélkül nem is mehettem volna mesterre.
2021. ápr. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
37%

Én olyannal még nem találkoztam, hogy az alap- és mesterdiplomát kettőnek számítják.

Az, hogy továbbképzést, OKJ-t stb. diplomának hívnak, határon túli magyar szóhasználat, van olyan vidék, ahol minden papírt diplomának hívnak, mert ez jön át a szlovákból/románból, tehát mondják, hogy gimis diploma, OKJ-s diploma, általános iskolai diploma. Ez nyelvjárási jelenség.

2021. ápr. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
81%

A szakirányú továbbképzést nem csak random hívják diplomának, nálunk az egyetemen is úgy hívják 🤷‍♀️

Ugyanúgy szakdolgozat és államvizsga van, ugyanúgy diplomaosztóval a végén - csak épp maga a képzés két féléves a hat-hét helyett.

2021. ápr. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
78%
Mert egy csomó ember más tudományterületen szerzi az alap- és mesterdiplomáját. Pl. közgazdász orvosok, tanár szociológusok, mérnök fizikusok, stb.
2021. ápr. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem úgy logikus, ha azt mondod, hogy két diplomád van, elvégre ténylegesen két külön képzést végeztél el és ténylegesen két diplomád van... Ez szerintem inkább csak azoknak lehet furcsa, akik még az előző rendszerben tanultak és azt ismerik, az számukra az evidens. Persze, értem én azt a gondolatmenetet is, hogy a mester tulajdonképpen magába foglalja az alapképzést is és egyértelmű, hogy elvégeztél egy BA/BSc-t különben nem mehettél volna mesterre. Viszont szerintem a mester sokszor specifikusabb és sokan nem is ugyanazon a területen végzik, mint az alapképzésüket.
2021. ápr. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
88%

Én osztatlan szakot végeztem, aminek a kimenetele mester diploma, így 1 darab papírom van.


Egyébként számít ez bármit is?

2021. ápr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
72%
Egy kicsit mindenkinek igaza van. Ha valakinek van mondjuk egy matematika BSc-je és egy matematika MSc-je, ez szerintem is csak egy diplomának számít (matematika mesterképzésnek). De ha a matematika BSc-re valaki egy biztosítási és pénzügyi matematikai mesterképzést csinált, akkor ez két tudományterületről szerzett és ezért két diploma. Helyesebb úgy mondani, hogy "van egy alap- és egy mesterdiplomám", és nem úgy, hogy "van két diplomám". Az tényleg furcsa, ha valakinek van 1 alap és 2 mesterdiplomája, és ezek után 3 diplomásnak mondja magát, ami azt sugallja, mintha 3 egyetemet elvégzett volna, pedig csak 1.5 egyetemi szakra járt végül is.
2021. ápr. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
43%

2 db diplomám van, egy alap pedagógusi és egy mester gazdasági. Sosem vettem egynek a kettőt mert teljesen más és nem 4 évet tanultam értük hanem sokkal többet. Akkor miért is mondanám úgy, hogy 1 diplomám van?


Szerinted helyes akkor úgy ha az

alapképzést végzett illető azt mondja hogy van 1 diplomám. Majd a mestert vagy újabb szakot elvégző szintén azt mondja, hogy van 1 diplomám??? Nagyon nem egy a kettő.


5-ös leírt mindent.

2021. ápr. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
46%

7es, 1 alap és 2 mester után is diplomát kapott, vizsgázott, egyetemre járt, tanult. Akkor miért ne mondhatná hogy 3 diplomája van? Csak azért mert a másik 2 mester nem 4 év alatt hanem külön-külön 2-2 év alatt végezte el?

Marhaság amit írtál, 3 szakot végzett, 3 papírja, diplomája van róla.

2021. ápr. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
0%
Nem marhaság, amit írtam. Vegyük azt, hogy van egy osztatlan jogász, akkor neki van 1 diplomája. És van egy közgazdász, neki van egy alap és egy mesterdiplomája mondjuk ugyanabból (mondjuk alkalmazott közgazdaságtan). Mindkettő ugyanannyit tanult, ugyanolyan értékű diplomái vannak, de az egyik 2 diplomás, a másik meg csak 1? Szerinted.
2021. ápr. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!