Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nyelvvizsga hiánya miatt...

Ha nyelvvizsga hiánya miatt nem kapom meg a diplomát, akkor is jelentkezhetek továbbtanulni második egyetemre, vagy akkor nem?

Figyelt kérdés
Szóval, végzős vagyok, most se lett meg a nyelvvizsga, de már beadtam a jelentkezést mesterképzésre. Így is felvesznek, ha csak a papírt töltöm föl, hogy elvégeztem, vagy akkor már el se menjek a felvételire?
2021. ápr. 19. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem megadják idén, höok honlapját figyeld.
2021. ápr. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%
Facebook honlapját
2021. ápr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mivel nem tudsz feltölteni diplomát, ezért nem fogadják el a jelentkezést.

De érdemes figyelni az eseményeket, hátha idén is lesz nyelvvizsga amnesztia, bár ezt nem gondolom.

2021. ápr. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mesterre jelentkezés feltétele az alapdiploma megléte. Így annak hiányában nem lehet jelentkezni. Vagyis lehet de nem fogják úgysem elfogadni.
2021. ápr. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem se lett meg januárban a 2. nyelvvizsgám (én diplomámhoz 2 kell), májusban futok neki újra, de beadtam mesterre a jelentkezést és a héten lesz a felvételim. Július elejéig van dokumentumpótlás, nem tudom hogy tudsz-e még esetleg májusi nyelvvizsgára jelentkezni. Kicsit necces ugyan a május már, de ahol én fogom most csinálni (Corvinus) ott elvileg garantálják, hogy a felvételihez a sikeres májusi nyelvvizsga is időben meg fog érkezni és be lehet számíttatni majd.


Én úgy vagyok vele, hogy alapból nem teljesen szükséges szeptemberben kezdenem a mestert, dolgozom, szóval akár jövőre is kezdhetek. Szóval megcsinálom ezt most, annyira nem feszülök rá, aztán ha meglesz a nyelvvizsga is, és ezzel a diplomám, hátha felvesznek. Ha meg mégsem, akkor megyek később mesterezni. Szóval szerintem nekifuthatsz nyugodtan a mester felvételinek, de csak akkor, ha el tudsz még menni időben nyelvvizsgázni.

2021. ápr. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!