Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fizikai képletek a kémia...

Fizikai képletek a kémia érettségin?

Figyelt kérdés

A függvénytáblázatot a fizikánál lapozgatva jöttem rá, hogy rengetek képlet található ott, ami kémián is kellhet. A pV=nRT, az I=Q/t ne-=Q*F

Stb. Esetleg aki ezeket nézegetne tudna segíteni, hogy a fizika részben mik vannak még “eldugva”, ami hasznos lehet a kémián is? Sok elvet is találtam, hogy pl gázok anyagmennyisége arányos a nyomással stb stb


Előre is köszönöm :)



2021. ápr. 20. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Faraday-torvenyek meg hasznosak lehetnek, ha hirtelen nem jut eszedbe. m=(M/z*Q)*I*t
2021. ápr. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az az elektromkémiánál ott van. Csak szerintem bénán van megcsinálva a függvénytábálzat, mert sok kémiában használt képlet a fizika résznél van. A fizika nagyon jól meg van csinálva, de a kémia rész az haaaat...
2021. ápr. 20. 12:32
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kémiás része is elég jól fel lett építve. Legalábbis a pV=nRT-n kívűl majdnem az összes fontosabb képlet benne van (pl az is amit írtál csak nem olyan formában, hanem Q=I*t vagy a másiknál ott van, hogy 1 mol z töltésű ion semlegesítéséhez z*96500C töltésmennyiég szükséges=>Q=F*n(e-)). Mondjuk épp ma fedeztem fel teljesen véletlenül, hogy a butánsav képlete rosszul van feltüntetve, mivel ők C4H9COOH-nak írták és nem C3H7COOH-nak, de gondolom aki kémiából érettségizik annak nem okoz gondot felírnia egy egyszerű karbonsavat.
2021. ápr. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mivel minden természettudomány végső alapja valahol a fizika, így a hozzá egyik legközelebb álló kémiáé is.


A kémia az alkímiából fejlődött ki, a neve is onnan ered, de a modern tudomány kifejlődése rávilágított arra, hogy az anyagok atomos szerkezetűek, az atomok tulajdonságait pedig a fizika írja le. Így minden kémiai jelenség egyben fizikai is.


A kémiában nincs olyan összefüggés, ami ne fizikai volna, és természetesen a legelemibb fizikai összefüggések (Ohm-törvény, kondenzátorok kapacitása, ideális gázok állapotegyenlete) a kémiában is alapvetőek.

2021. ápr. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!