Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Konkrétan kötelezővé tették...

Konkrétan kötelezővé tették az oltást a Semmelweis Egyetemen, különben PCR-teszt kell, más egyetemen hogy van? (főleg orvosi egyetemek)?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 21. 07:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
81%
Az oltást is megtagadhatod, ha nincs mondjuk Pfizer, akkor vársz, amíg lesz. Én is arra várok.
2021. ápr. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Nincs klinikai gyakorlatod és nem is lesz az elkövetkezendő 6-12 hónapban?

Nekem annó beiratkozáskor már kellett hozni a hepa b oltásra adó bizonyítékot, senki nem kérdezte, hogy amúgy csak 2.félév végén van klinikai gyak. Kötelező volt és ezt az embernek el kell fogadni, nálunk egy ember volt aki hepa b oltást nem akarta megszerezni, ő nem jöhetett gyakra és utána otthagyta a sulit. Ismerve a sulit itt is vagy teszt vagy oltás, vagy max azt mondják hogy akkor válasz másik szakmát.. (nálunk tényleg mondták ezt, mikor influenzát kellett megkapni)

2021. ápr. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
nem orvosis vagyok
2021. ápr. 21. 08:45
 14/20 anonim ***** válasza:
48%

Nekem se nagyon szimpatikus az astra, de nekem amiatt mert anyai ágon mindenki trombózisos, sajnos az én lábaimon is látszik, hogy rám is ugyanaz a sors vár. Én kérdeztem, a hököt, hogyha nekem nem ajánlatos az ilyen, akkor mit lehet tenni, de nem adtak választ.

Én még arra gondolok, hogy most még 10. hét van, ha 14.ig hétig vagy vizsgaidőszak 1.-2.hetéig megérkezik a dél-afrikai mutáns, akkor megint zárás lesz? Akkor aki az elején vizsgázott bent, az “megérdemli” a valószínűleg rosszabb jegyet, mint az aki az aztkövetőkben online vizsgázik?

2021. ápr. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
84%
Én etk-s voltam
2021. ápr. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem azt jelenti, hogy kötelező az oltás. Két külön dolog. Vagy be vagy oltva vagy rendszeresen tesztelnek. Választhatsz, nem rúgnak ki, járhatsz órára.
2021. ápr. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
jó, de elég egyértelmű, hogy arra megy ki
2021. ápr. 21. 09:04
 18/20 anonim ***** válasza:
68%
De nem várhatod el, hogy nem oltatod be magad és úgy is simán beengednek mindenhová teszt nélkül. Van lehetőséged oltakozni vagy tesztelni. Arról nem az egyetem tehet, hogy ennyire sok ember inkább teszteltet és hamar betelnek a helyek.
2021. ápr. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

értem,de akkor eddig miért engedték meg, akkor nem volt veszélyes? tudom milyen a betegség,

átestem rajta, de az nov.-ben volt

2021. ápr. 21. 09:31
 20/20 anonim ***** válasza:
Eddig is veszélyes volt, nem tudom eddig miért nem volt bevezetve ez a rendszer, talán mert mostanra már 18 éveseket is oltanak és így már reális, hogy vannak beoltottak az egyetemre járó nem egészségügyisek között is.
2021. ápr. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!