Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék a gyerekem...

Mit tehetnék a gyerekem védelme érdekében?

Figyelt kérdés

Lányom elsős egyetemista és ma oktatójuk jelezte, hogy megkapták a rektori határozatot hogy utolsó két hétre vissza kell menniük az egyetemre és személyesen lesz a vizsgaidőszak. Erre az volt az indok, hogy az egyetem egyik karán szinte mindenki be van oltva és hogy azon a karon elvileg meghackelték az online rendszert, amikor ősszel vizsgáztak. Lányom nem arra a karra jár, oltásra szinte 0 az esélye, mert mindig betelnek a helyek és így neki 2 naponta kellene teszteltetnie magát, amire szintén megnyitás után 10-15 perccel betelik az összes hely.

Itthon él velünk nagyszülő is aki a héten kapta meg az oltását, mi szülőkként még hírét se halljuk az oltásnak, így félőnek gondolom, hogy a lányom olyan helyre menjen be, ahol az emberek klinikáról, covid osztályról jönnek-mennek, rengeteg évfolyamtársa lett oltottként is pozitív. Elvileg oltottakat nem is akar teszteltetni az egyetem, így bennem felmerül a gondolat, hogy lányom hiába teszteli magát, elkaphatja és hazahozhatja a vírust. Más ilyen egyetemeken nem is hallottam arról, hogy személyesen vizsgáztatnának. Kinek jelezhetném a gondolataim? Természetesen a lányom nem szeretném rossz helyzetbe hozni, ő nem tehet erről a döntésről, csak ha már egész félévben itthon volt, nem értem miért lehet a félévet online módon befejezni.


2021. ápr. 23. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Te? Senkinél.

A lányod törvényileg is felnőtt ember, a saját dolgait neki kell intéznie.

Lehet kérvényezni az egyetemnél (a dékánnál), hogy ilyen problémák vannak, így egyedi méltányosságból engedje meg, hogy online vizsgázhasson.

Vagy nem megy el vizsgázni, így csúszik egy évet.

2021. ápr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Te semmit nem tehetsz, a lányod felnőtt ember. Egyébként ha a háziorvost felhívja, hogy be szeretné oltani magát, akkor találni fognak neki vakcinát(feltéve, hogy bármit elfogad), a következő megüresedett helyre őt hívnák be.
2021. ápr. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Lányom sem örül a döntésnek, de ő nem annyira mer szólni egy oktatónak se, mert ő is és a csoporttársai is félnek, hogy ez kihatással lesz a tanulmányiakra. Azért gondoltam, hogy hátha én, mivel én nem tanulok ott, viszont a lányomnak se szeretnék rosszat.
2021. ápr. 23. 12:30
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a döntés nem az oktatók hatásköre, így fölösleges lenne neki szólni. Az első nagyon jól leírta, a lányod keresse fel a dékánt a problémájával, de ha nem ő megy a saját dolgait intézni, hanem a szülő, akkor minimálisan sem fogják komolyan venni, mivel az egyetem a felnőtté válás folyamata.
2021. ápr. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azzal pont, hogy a lányodnak teszel rosszat, hogyha te bemész cirkuszolni... Középiskolában sem nagyon tolerálják a tanárok, hát még egyetemen.

Ha a lányod nem tud magáért kiállni, akkor törődjön bele a döntésbe, és aszerint cselekedjen. De nem fogja retorzió érni, hogyha leírja a problémáit. És nem az oktatóknak kell ezt elmondani, mert ők nem tehetnek semmit; megkapták az utasítást, így ők csak aszerint tudnak eljárni.

Ahogy mondtam, az egyetlen járható út a kérvényírás. Valószínűleg nem fognak nemet mondani, ha meg igen, akkor sajnos így jártatok.

2021. ápr. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sajnos az egyetemen már a kari hök elnök se mer már az egyetemes hök elnöknek szólni, a negatív következmények miatt. A lányom csoportja azóta jelezte az évfolyamfelelősnek és a höknek is a problémát, ők is egyetértenek hogy a kart nem szabadna kinyitni, de ha rektor így szeretné, akkor nem akarnak ők se ellenkezni. Mérhetetlenül szomorú vagyok, hogyha a kétbetűs egyetem rektora egy kart szeret, akkor neki tökmindegy, hogy másik karokon ez mekkora problémát okoz.

Nem akartam cirkuszolni, középiskolában se kellett semmit tennem, lányom kiáll magáért, de őszi félévben is volt, hogy kibuktattak egyeseket, akik negatívan szóltak az egyetem miatt. Pont a kari hök elnök is emiatt került leváltásra, emiatt fél tulajdonképpen a lányom évfolyama is.

2021. ápr. 23. 12:54
 7/9 anonim ***** válasza:
47%
Csak azt tudják megbuktatni, aki nem tanul. Ha a lányod lelkiismeretesen felkészül minden vizsgára akkor nincs az az isten, hogy kibuktassák. Ha csak amiatt akar otthonról vizsgázni valaki, mert ott tud puskázni akkor az meg is érdemli, hogy kitegyék.
2021. ápr. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szó sincs arról, hogy nem tanulna, tanul ő. A problémát inkább ott látom, hogy a rektor egy kart vesz észre, ahol elvileg 95%-os az átoltottság és nem érdekli, hogy máshol ez a szám 50% sincs.

Sajnos nagyon megkülönböztetik őket, mint az oltás felvételének lehetőségében, kirendelésben. Lányomat is már kétszer kirendelték itt a tavasszal, míg másik karról a rektor nem hagyta, hogy első-másodéveseket kirendeljenek. Kirendelés hétfőtől vasárnapig tartott és elég nehéz volt pótolni az anyagot, mert nem vették fel az órákat. Ezen kívül itthon nem mindig van lehetősége olyan eszközökön gyakorolni, ami az egyetemen adott lenne és emiatt is retteg a személyes vizsgától, mert egész félévben meg se tudta fogni az adott eszközt, majd ott vizsgán pedig nem szeretne emiatt elvérezni.

Azóta hiába hívták több felelőst, arra sem tudnak választ adni, hogy hogyan fogják letesztelni a hallgatókat és akinek nem jut időpont, azokkal mi lesz. Szimplán nem értem ezt a gyors intézkedést, ha egyáltalán nincs végiggondolva minden kar szempontjából, csak abból amelyik a rektor szíve csücske.

2021. ápr. 23. 13:06
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem hogy nem kap oltást, mikor most kB mindenki mehet már, igaz csak a kínaira.


Nézd, az enyém érettségizik, február óta heti többször bejárnak. A lányod hozhat egy döntést, hogy nem vizsgázik, halaszt, vagy teljesítheti az aktuális elvárást. Lehet kérvényekkel próbálkozni, de nem biztos, hogy elér vele valamit. Az érettséginél is el lehet dönteni, hogy bemegy vagy majd ősszel.

2021. ápr. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!