Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Erettsegizok! Ki hogy keszul...

Erettsegizok! Ki hogy keszul tori kozepre?

Figyelt kérdés
Bármi tanács? Ti hogy keszultok, mit vesztek át még alaposan?
2021. ápr. 23. 22:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Sok-sok esszét írok és a tanárom szerencsére van olyan kedves, hogy kijavítja, elmondja a hibákat, stb.. áldott jó lélek, nem tudom hogy van erre ideje egy 16 fős csoportnál.


Két naponta csinálok egy teljes érettségit a régiekből, emellett kaptunk összefoglaló vázlatokat is és követelmény minimumokat konkretizálva (fogalmak, személyek, topográfia, évszámok), amik a követelménylistában nincsenek benne. A fogalmakról, személyekről és évszámokról tanulókártyákat készítettem, az egyik oldalán a fogalom, másik oldalán a magyarázat van és a tesóm van a kártya másik oldalán.


Na és persze imádkozok, hogy a 1848 előtti jó téma legyen és akkor a rövidet valahogy kinyökögöm az egyetemesből.

2021. ápr. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
Egyébként én most épp a dualizmus korát nézegetem, az a 7. feladat és szívesen adnak esszét is belőle, mert nagy anyag. Na pl ezt nem szeretném 48 előtti esszének megkapni, mert sírvafakadnék.
2021. ápr. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

#2: Dualizmus és 1848 előtti esszé?!

Ez mégis hogy jött össze?!

De ha csak elírás, én sem örülnék egy Kiegyezésnek például, viszont egy Kádár-rendszer kultúrpolitikájának annál inkább.

2021. ápr. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, 48 utáni xd késő van már és egész nap tanultam.


Én egy Mária Teréziával vagy II. Józseffel, esetleg Hunyadival annyira békésen ellennék. Reméljük mindkettőnk vágya valóra válik.

2021. ápr. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Én is a 49 elotti magyar hosszura, es az azutani egyetemes rovidre keszulok

Remeljuk Terezia lesz, en nemreg jottem ra amugy hogy a Kiegyezes már nem is lehet benne a magyar 49 elotti hosszuba, úgy örültem neki:D

Amúgy a tanulókártyák nagyon jo otlet,en biosznal alkalmaztam de akkor most is fogom, köszönöm:)

Amúgy toritol felek a legjobban, nagyon le vagyok maradva és ezért irtam ki a kerdest is:(

Titeket mi motival?

2021. ápr. 23. 23:44
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem csak az motivál, hogy ha a matekot 90% alatt írom (ami remélem nem történik meg, mert a próba feladatsoraim mind 90 fölöttiek szerencsére), akkor ha egy jó törit írok normál pontszámítással meglesz a felvételi pontom (kivéve, ha hirtelen nagyon emelkedni fognak a ponthatárok).


Ez a mentőövem, úgyhogy jól kell sikerüljön.

2021. ápr. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően én magyar töriből az 1849 utánira hajtok rá, azon belül is a Kiegyezésre és a Kádár-korszakra, mivel azok voltak legrégebben esszétémák.

49 előtti egyetemes töri az meg nem olyan vészes, még ha sok téma is van: ókori államok, vallások, feudalizmus, céhek, rendi monarchia, földrajzi felfedezések, reformáció, felvilágosodás, Napóleon, XIX. századi eszmeáramlatok (liberalizmus, konzervativizmus, szocializmus, nacionalizmus).


Ezek közül a lutheri reformáció lenne szerintem a leghálásabb, vagy a felvilágosodás.

2021. ápr. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én szintén az 1849 előtti magyar, és 1849 utáni egyetemes témákat tanulom. Megnézem az esszék javítókulcsait évekre visszamenően az adott témához, és onnan kiírom a legfontosabb eseményeket. Amik meg nem esszétémák nekem, azokat majd 1x átolvasom érettségi előtt.

Szerintetek az 1848-49es forradalom melyik korszakhoz kapcsolódik? ‘49 előtti vagy utáni?

2021. ápr. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#8: 1849 előtti

szerintem 1849. december 31. a választóvonal

2021. ápr. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Oh lenne még egy kérdésem igazából. (Amugy enis ugyanigy vagyok mint a 8as, ami nem esszé lehetoseg azzal nem nagyon foglalkozok pacsi)

Szoval ti be tudtátok fejezni az anyagot? Mert mi épphogy most a héten, csak én a hidegháborúnál leragadtam xD (plusz ha valaki nagyon vágja a tantargyat és segitene 1-1 reszt atbeszelni vagy valami ilyesmi az légyszi keressen meg)

2021. ápr. 24. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!