Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt töri érettségire az...

Emelt töri érettségire az utolsó nagy hajrában milyen anyagokra, témákra érdemes koncentrálni?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 24. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
A nagy népvándorlásra, ezen belül is leginkább a vizigótokra.
2021. ápr. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Összesen 3x érettségiztem töriből, abból 2x emelt szinten, mert kellett a pont a szakomra, de meg nem tudnám mondani mire készülj, mert bármi lehet. Nem tudom mi a célod, nekem 75% alatt nem volt egyszer se, pedig lett volna még mit tanulnom. Szóval relax, ha készültél, sikerülni fog.
2021. ápr. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Tölts le a netről kidolgozott tételeket, és azokat vedd át még egyszer. Legyen egy áttekintés az egészről. A történelem legnehezebb része, hogy mi miért történt. Például hogy Mária Teréziának és II. Józsefnek mi volt konkrétan a célja a teljes birodalommal, és hogy ebbe hogyan illeszkednek a rendeleteik amelyeket Magyarországon kiadtak. A nagy egészet is kell látni, úgy áll össze a kép. Például lehet panaszkodni, hogy a magyarok szopóágra kerültek, de összességében nézve logikus, amit az uralkodók csináltak, például hogy Magyarországot mezőgazdasági termelésre használták (és innen a védővámok stb.), mivel gazdasági szempontból ez volt az optimális az egész birodalomra nézve.
2021. máj. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!