Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy zajlik az emelt biosz...

Hogy zajlik az emelt biosz szóbeli ?

Figyelt kérdés
Aki nem rég tette le az emelt biológia érettségit! Nektek milyen tapasztalataitok voltak? Hány százalékot/pontot értetek el?

2021. ápr. 28. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Bemész, húzol egy A és B tételt. Leülsz, felkészülsz 30 perc alatt. Az első szabad témakifejtés szempontok alapján, a B tétel egy "elemzés" kísérletekről szokott szó lenni benne, nekem a növényi hormonok és a fény kapcsolata volt a B tétel.


93%-os lett a szóbelim, ami nagyon sokat dobott az írásbelimen.

2021. ápr. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Előttem feleltek ketten, azalatt kidolgozhattam a tételeim. "A" tétel csak kérdésekből áll, én a légzőrendszer fejlődését kaptam. "B" tétel egy szöveg és hozzá kérdések, abból a Ca ion szerepe az élőlényekben volt a témám. Nagyon izgultam, de nagyon rendes bizottságom volt. Ha látják rajtad, hogy akarod és tudod, végighallgatnak, közbe sem szólnak, utána rákérdeznek arra, amit esetleg kihagytál, ha valamit hibásan mondtál és kijavítod arra is megkapod a pontot. Az 50 pontból 48-at értem el, ez nekem 3%ot javított az írásbelimen. A szóbelire gyakorlásképp a 130 tétel biológiából című könyvet ajánlom.
2021. ápr. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mikor érettségizetek?

2021. jún. 22. 08:25
 4/4 anonim ***** válasza:
#2vagyok 2020 október
2021. jún. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!