Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik egy emelt...

Hogyan zajlik egy emelt (töri) szóbeli? Milyen plusz dolgokra kérdezhetnek rá? Tapasztalatok, személyes élmények?

Figyelt kérdés

Tíz éve vettem részt szóbeli vizsgán, és nagyon nem megy az ilyen, pluszban pánikolós is vagyok. Ráadásul ez emelt, sokkal tágabb a tudnivalók témaköre, és iszonyú tudatlannak érzem magam. (Az írásbelim sem lett valami szuperjó.)

Már előre látom, hogy béna leszek, keveset beszélek majd, össze-vissza, belekavarodom. De a kérdésektől félek a legjobban. Mi van, ha olyat kérdeznek, ami alap, és nekem fogalmam sincs róla? Nem olyanra gondolok, ami a tételben konkrétan benne van, hanem ilyen plusz, "jó tudni" információ. Pl. Budapest mint világváros tételben BP-n található nevezetességek hol vannak stb. Ha kérdeznek valamit, és nem tudom, mit válaszoljak egyáltalán?


Személyes tapasztalatok is érdekelnének.



2019. máj. 28. 10:24
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Behívnak, kihúzod a tételt, megkérdezik melyik atlaszt szeretnéd használni. Utóbbi idén mar nem lesz, mert egy egységeset lehet csak, nekunk meg megengedték.

Leültetnek valahova a teremben, kidolgozod a tételt. Bármennyi lapot lehet használni, de csak lepecsételt lapon lehet dolgozni.

Aztán egyszer csak kihívnak, leülsz, mondjak hogy kezd el. Kozben nem szólnak semmit csak ha valami orbitális nagy baromsag hangzott el. A végén azert kérdeznek mert kihagytál valamit, es akarnak ra pontot adni. Ha nagyon nincs ötleted segítenek.

En tavaly a demográfiai változásokat húztam a 16-18.szazadban, s véletlenül kihagytam az Ujszerzemenyi Bizottságot. Rákérdeztek, tetszett nekik hogy tudtam a latin nevet is. Nagyobb volumenű dolgokat kérdeznek, nem hogy mi hol van. 80% lett a szóbelim.

2019. máj. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!