Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz az emelt...

Mennyire nehéz az emelt matekon elérni a 25%-ot ?

Figyelt kérdés

Olyanok segítségét szeretném leginkább kérni akik tudják, hogy mekkora eltérés van az emelt matek és a közép matek érettségi között.

2 éve érettségiztem közép matekból, az 97%-os lett, előtte 4 évig emelt matek szakon voltam (heti 7-8 matek órával).

Most fogok emelt matekozni, majd újabb tovább tanulás miatt, és gyakorolok az emelt matekra, csak nagyon izgulok miatta.

Mielőtt megkapnák, hogy csak 25%-ért minek mennék emeltezni, a közép érettségiemet akarom duplázni, és ahhoz menne még hozzá, a mostani záró vizsga eredményem+ a nyelvvizsga. (Csak az emelt rendelet miatt van szükségem, az emelt érettségire)

Előre is köszönöm a segítséget!



2021. ápr. 28. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem nehéz, ha okos vagy. :-)
2021. ápr. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

nem nehéz, de nagyon sok buktatója van a dolognak. Ha a szakhoz kötelező a matek emelt, akkor mindenképp abból fogják a pontjaidat számolni. Ha nem feltétele a matek, akkor miért nem mész nyelvből emeltezni?

Van már nyelvvizsgád, tehát azt simán tudnád teljesíteni.

2021. ápr. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Ha kötelező az emelt és te ezt a matekkal teljesíted, akkor nem a közép matekodat fogják beszámolni, hanem az emeltet. Egyszerre egy tárgyból 1 dolog számíthat, ha a matekkal teljesíted az egy emelt érettségi követelményedet a szakra akkor az fog számítani. Egyébként nem nehéz.
2021. ápr. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen egyetemről van szó? Úgy talán könnyebben meg tudnánk mondani, hogy mi is a feltétel és hogy előnyös neked. 2-es voltam.
2021. ápr. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan szak ahol nem kell emelt erettsegi, csak ugye a jelentkezeshez kell meglennie 1nek. Gondolom erre gondolt
2021. ápr. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Olyan szakra megyek ahol alapból nem kötelező az emelt, beszéltem ilyenről az oktatàsi dékán hekyettessel( azt hiszem,) és a két kedvezőbbet nézik ebben az esetben.

Amiatt nem angolból emeltezek, mert közben most az angol közepemet akarom kijavítani 90% körülire, és ezt valószínűbbnek találtam, mint hogy emelten érek el ilyen eredményt, amiatt is mert féltem, hogy szóbelin esetleg lepontoznak. (Amikor jelentkeztem még nem tudtam, hogy elmarad a szóbeli)

Kereskedelemet és marketinget tanulnék majd, és attól tartok, hogy 450 körül lenne a ponthatár, emiatt probálnék minél több pontot összegyűjteni, a biztonság kedvéért. (Tudom, 400 van kiirva elsodlegesen minimum pontnak, de ez csak bennem egy megérzés, hogy felfog menni nagyon a ponthatár, de lehet tévedek, az lenne a legjobb ha 400 körül maradna)

2021. ápr. 28. 11:38
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

En is hasonlo szakokon nezegettem, gyorben es sopronban az elmult evekben mindig 410 koruli volt csak :) (kiveve tavaly sopron gazdmen, felment 425re -.-)


Mashol nem tudom mi a helyzet, de remelem sikerulni fog majd ^^

2021. ápr. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem az emelt érettségid pontjaid viszed, hanem a közepet, akkor az érte járó 50 pluszpontot sem kapod meg, ami 450 pontnál nagyon is számítana. (a +50-et 45% felett kapod meg). Gondolom BGE-t vagy ELTE-t néztél, mert ott van 400 körüli ponthatár. Nem valószínű, hogy nagyon sokkal megy fel a ponthatár, én is ide jelentkeztem csak pénzügy-számvitelre.
2021. ápr. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!