Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka, hogy digitáli...

Mi lehet az oka, hogy digitálisan egyszerűen nem megy a tanulás?

Figyelt kérdés

Az átlagom eddig mindig jócskán 4 egész fölötti volt, most azonban épphogy a 3,96-ot súrolja. A tanárom szerint az nem olyan rossz, de én mégsem vagyok megelégedve vele. Amikor évelején még volt iskola, sorra gyűjtöttem az 5-ösöket, amióta viszont digitálisban vagyunk rengeteget rontok, hiába veszek részt az órákon, hiába csinálok meg minden házi feladatot és hiába tanulok teljes gőzzel. Online rémes dolgozatokat írók...főleg a matekból, amiből eddig mindig 4-es vagy 5-ös voltam, illetve angolból amiből szintén mindig kitűnő voltam. Olyan mintha az agysejtjeim sorvadnának elfele és lassabban járnak az agytekervényeim.

Ha visszamegyünk május 10.-én, akkor szerintem könnyebb lenne javítanom, de ha ennél a rendszernél maradunk, akkor fogalmam sincs, hogyan kéne javítanom...Mivel 11.-es vagyok, ezért fontos lenne, hogy ez az évem is jól sikerüljön. Mi lehet annak az oka, hogy digitálisan nem megy a tanulás? Mivel lehetne jobban készülni és leküzdeni ezt az "akadályt"?


A válaszokat előre is köszönöm!



2021. ápr. 29. 03:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mozogsz rendesen? Mozgáshiány ront a memórián, jót tenne a friss levegő reggel és délután. De ha nem ez a gond, akkor az, hogy hajnali 3.42kor meg ébren vagy.


Alszol rendesen? Kialvatlanság és a rendszertelenség sem túl jó az agysejteidnek.


Ha ezek rendben vannak és a mai nap csak kivétel, akkor keveset tanulsz, nincs más oka.

2021. ápr. 29. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Általában 8-kor fekszek le és hajnali 3-kor kelek, de ez mindigis így volt. A mozgásra nem igazán tudok időt szakítani, mert a nap nagy részében tanulok és földrajz érettségire készülök (szóval eleget tanulni eleget tanulok, sokkal többet is, mint amikor rendesen iskolában vagyunk)...Talán tényleg a mozgáshiány miatt van, megpróbálok időt szakítani rá, hátha használ. Köszönöm :)
2021. ápr. 29. 04:56
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Sétálj egyet. Arra legyen időd könyörgöm.
2021. ápr. 29. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Velem is ez volt, csak egyetemen. Az összes korábbi félévem teljesen jól sikerült, minden tárgyam elsőre meglett jó eredményekkel, talán 4,3 volt a legalacsonyabb átlagom. Majd a második online félévre ezt lerontottam 1,valahány körülire, csomó tárgyat buktam. Most passziváltam. Semmit nem változtattam a tanulási módszereimen, ugyanúgy és ugyanannyit tanultam mint korábban. Viszont egyszerűen azt vettem észre, hogy például hiába olvastam el egy könyvet, kb. azt nem tudtam volna megmondani, hogy nagy vonalakban miről szól. Konkrétan semmi nem maradt meg a fejemben, mert nem tudtam rendesen koncentrálni és például az online óráimra is max. 5 percig tudtam rendesen figyelni, majd onnantól kezdve kész vége, se hang, se kép. Korábban soha nem voltak ilyen problémáim a tanulással, úgyhogy nagyon fura volt, mert nem értettem és fogalmam nem volt, hogy ezen hogyan tudnék változtatni. Én így utólag azt mondom, hogy nekem is az életmódbeli változások okozták ezt, hiszen korábban azért nagyon nem úgy nézett ki egy átlag napom, hogy reggeltől estig bent ülök a szobában a gép előtt és részt veszek az online órán, tanulok, beadandót írok, zh-t írok, kvízt töltök, olvasok stb. Keveset aludtam, keveset mozdultam ki, keveset találkoztam és kommunikáltam emberekkel, szóval szinte a tanuláson, evésen és az alváson kívül nem is csináltam semmit. Persze, nekem is mondták többen, hogy menjek el sportolni, sétálni, kirándulni, találkozzak a barátokkal stb., de ezt mondani könnyű és nem nagyon volt lehetőségem ilyesmire. Eleve nagyon nagyon minimális időt tudtam szakítani a kikapcsolódásra, de valahogyan már ahhoz sem volt rendesen motivációm, kedvem, energiám. Annyi ideje tartott már ez az egész, tulajdonképpen ugye tavaly március óta, hogy szinte lehetetlennek tűnt, hogy úgy éljem az életemet, mint korábban.
2021. ápr. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
Egyszerűen nem lehet úgy tanulni, mint jelenléti alatt. 10.-es vagyok, eddig 5os voltam matekból, most 3,88-cal 4-esre állok. Nehezen lehet tanulni, ez a rendszer csak azoknak kedvez, akik szeretnek puskázni.
2021. ápr. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Ezaz lepontozott a sok iskolakerülő.
2021. ápr. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#5 Ez igaz. Azok az osztálytársaim, akik kishíján buktak minden évben, vagy fél évkor ténylegesen buktak, most mindenből jól állnak.
2021. ápr. 30. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!