Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen könyveket ajánlotok...

Milyen könyveket ajánlotok tanuláshoz?

Figyelt kérdés

Üdv! Idén jelentkeztem szakképzésbe. Hogy új szakmát szerezhessek. A képzés neve Gépjármű-mechatronikai technikus. Azt szeretném kérdezni, hogy milyen könyveket ajánlotok, illetve hol tudnám ezeket beszerezni? (Mert ugye manapság már nem igazán divat könyvből tanulni. Pedig számomra eredményesebb.)


Szóval óráim: gépészeti alapismeretek, elektrotechnika, villamos alapismeretek, munkavédelem, munkajogi alapok, technológia, mechanika-gépelemek.


Tudnátok segíteni ebben? Hol és miket? Ha valakinek van felesleges / eladó / olyan könyve amit nem használ, akkor az engem érdekelne.


Illetve még annyit szeretnék kérdezni, hogy mit gondoltok erről a szakmáról? Van értelme, versenyképes? 20/F vagyok, és van már pár szakmám, de nem teljesen ilyen irányvonalon. Egyáltalán 2 év alatt meg lehet tanulni 3-4 szakmát egyszerre?


Mihamarabbi válaszokat előre is köszönöm!



2021. ápr. 25. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez a szakma régen autóvillamosság szerelő néven futott. Mivel egyre több elektronikát pakolnak a kocsikba így persze piacképes lehet. Mit értesz 2 év 3-4 szakma alatt? Ezt a szakmát nem pár hónapig fogod tanulni, hanem 2 évig, nem? Egyébként csak az alapokat tanítják meg minden szakmánál, aztán jobb esetben van gyakorlat, rosszabb esetben kitörölheted a papírral. A könyveket pedig ők biztosítják nem?
2021. ápr. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ.

Igazából 2 évig fogom tanulni, igen. De ez ha minden igaz magába foglalja az autószerelőt, autótechnikust, elektronikai-műszerészt. Szóval ez idén ilyen újdonságnak számít, mert ugye a szakképzésen is folyamatosan variálgatni kell. Úgyhogy így értettem, hogy egyébként ez jól hangzik, de nem tudom mennyire kivitelezhető 2 év alatt.

Egyébként remélhetőleg lesz gyakorlat, amiatt jelentkeztem igazából, de még most ez is kérdéses jelenleg a Covid miatt. De ha csak az alapokat sikerülne elsajátítanom már annak is örülnék.

Ezenkívül a könyveket biztosítják? -hááát...- tananyag az van, de nem igazán vannak könyvek. Pedig én abból jobban szeretek tanulni. Tudom nem dedó, meg kívánságműsor. De szerintem megérthető.


Úgyhogy továbbra is áll a kérdés.

2021. ápr. 29. 18:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a suliban, hogy nincs-e könyvtár. Esetleg Fb csoportban érdeklődj vagy nézz szét jófogáson, láttam, hogy ált/közép/fősulis könyveket árulnak. Esetleg a tanároktól kérd el a tankönyvszámokat és akkor bármelyik könyvesboltban meg tudják neked rendelni.
2021. ápr. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kezdd azzal, hogy a YouTube-ba beírod, hogy "car electronics", "car mechatronics" és böngészed a videókat. 🤗
2021. jún. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!