Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Informatika érettségin mekkora...

Informatika érettségin mekkora a különbség a közép- és az emeltszint között?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy emelten van programozás, a középen nincs. Hanem arra, hogy az Office (én mindenhez azt használok) programokkal megoldandó feladatokban van-e érezhető különbség, vagy egy erős közepes tudással gyakorolhatok emelt feladatsorokkal is? Ha esetleg nagyon eltér, melyik programok és miben?

2021. ápr. 29. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Több részfeladat van emelten, azok jobban függnek az előző részfeladatoktól. Bár nem gond, ha az előző nem sikerült és annak a rossz eredményéből mész tovább, de így nehezebb eldönteni, hogy a következő részfeladat jó lett-e.
2021. ápr. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%

Amikor Én érettségiztem közép szinten (2019) akkor nekem nem érte meg emeltet tennem, mert simán be tudtam kerülni jó közepekkel műszaki pályára, mert jellemzően oda bejutni viszonylag kevés ponttal be lehet. Tudom, hogy most más a helyzet és kell az emelt mindenképpen és ilyen szempontból szerintem jó választás az infó .

A programozásról nem tudok semmit, de az office programok kb(!) ugyan az a szint voltak, tehát utólag belegondolva simán csinálhattam volna emeltet, de végül nem úgy lett döntve (szerencsére ebből hátrányom nem lett)


Azt mondom neked, hogy Én aki 93 százalékos infót csináltam közép szinten jobban vágtam a dolgokat mint az az évfolyamtársam aki 70 százalékos emeltet írt.


Persze ne erre alapozd, mert ez csak egy eset, de abból amit ÉN láttam, nem para az office része, főleg ha készülsz!


Ha most fogsz érettségizni, akkor sok szerencsét hozzá!

2021. ápr. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi, nem most fogok, jövőre tervezek előrehozottat tenni, most még csak lassan-lassan készülgetek, illetve most tanulom az adatbázis-szerkesztést.


Nem műszakira készülök, egyszerűen csak annyira egyszerűnek találom a középszintű informatika érettségit, hogy szerintem simán meglehet, ráadásul még előrehozottat is lehet belőle tenni, így nagyon jól jönne. Az Office-t kb. tudom jól, de persze majd gyakorlok, a szóbelitől sem félek nagyon azok alapján, amit olvastam róla.


Viszont most így a tanulás során láttam emelt szintű feladatsor-megoldást is, és ránézésre nem tűnt sokkal nehezebbnek a középnél, úgyhogy majd akkor lehet, megpróbálkozom vele, végülis bajom nem lesz belőle.

2021. ápr. 29. 22:10
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem sokkal nehezebb.
2021. ápr. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal kisebb a különbség, mint más tárgyakból. Leginkább a programozás. A szóbelin ugyanazt kell tudni, de mélyebben, max. 20 perces lehet a felelet.
2021. ápr. 30. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az office része csak egy kicsit nehezebb, ami a problémát szokta okozni az a programozás.
2021. máj. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!