Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felsőoktatásban tanulók! Hogy...

Felsőoktatásban tanulók! Hogy oldjátok meg az időbeosztást??

Figyelt kérdés

Valakinek van valami jó tippje, praktikája? Hogy ne csússzon el minden? Már próbáltam ezt-azt kitalálni de nagyon nem váltak be... (Egyáltalán nem de ez most nem annyira lényeg.)

Valami tipp időbeosztásra?



2021. máj. 5. 00:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szétesős vagyok, így én határidőnaplót kezdtem el vezetni, amibe beleírtam minden órám a naphoz + mellé a helyre, hogy aznap mit várnék el magamtól. Szerencsére van 3 kis kockám is, ahova beletudok írni sulin kívüli dolgokat is és így kicsit rendbetettem az életem. Ezt az asztalomra rakom, rendszeressé téve ennek nyitogatását, minden ami megvan azt pipálok, ami nincs az iksz és kövi naphoz odaírom. Ami fontosabb pl zh, akár 2 hétre előre beírom és akkor az rögtön bekerül a fejembe, ott lebeg. Utána bírom pár nappal későbbre is és mikor kinyitom, akkor látom hogy mi lesz a héten, mire készüljek, tudom rangsorolni a feladatokat és nem mellesleg nagyon jólesik mikor mindent kitudok pipálni.

Telefonra forest app még segített, mert sokszor ott úsztam el, hogy elterelte a figyelmem minden más.

2021. máj. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a naptáramba írom hogy mikor van zh, és szépen beosztom, hogy mikor kell tanulni és mennyit. Ki két számolom, hogy hány pont kell még az X jegyhez.

Egyébként nem rendszeresen tanulok, hanem tömbösítve. Pl egy tárgyból totál 0-án voltam, de mindjárt új meg vizsgaidőszak. A hétvége óta 1,5 hónap anyagát pótoltam be.

Az a módszer, hogyha üres időm van, és amúgy se megyek sehova, akkor tanulok. Így, amikor ráérnek a barátaim, akkor tudok menni én is.

2021. máj. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is szétesős meg halogatós is vagyok, de a mostani félévben elég jól teljesítettem magamhoz képest.

Nekem is az jött be, hogy beszereztem egy diáknaptárat, így abba beleírok mindent, kis cetlikkel pedig a napi teendőimet is beleírom. Illetve az jött be, hogy pl. ha beadandót kell írni, akkor rögtön nekiállok és csinálok rajta valamit, hogy haladjak, illetve kitűzök magamnak mindig egy időpontot, hogy akkora kész kell lennem, így ha véletlen meg is csúszok, akkor is van időm, és nem úszok el nagyon.

A tanulásra ugyanez igaz, próbálok folyamatosan tanulni, hogy ne torlódjanak fel, ismétlek rendszeresen. De azért a vizsgaidőszakban így is napi 4 kávéval élek :D

2021. máj. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket!


#1 tegnap óta 4 fát ültettem 😂


Naplót én is vezettem, aztán excel táblázatban csináltam naptárat (eddig ez a legjobb, de ígyis kicsit keveredés van meg megcsúszás, ez-az kimarad majdnem.....), mert nekem az is probléma, hogy nagyon zavarosan, gyorsan írtam be a papíralapúban, ezért lett excel, hogy hozzáadni, elvenni tudjak...


További tippeket még várok hátha olyat tud valaki, amit eddig nem próbáltam, vagy nem úgy próbáltam. :)

2021. máj. 5. 13:10
 5/5 anonim ***** válasza:

Google naptár? Vagy bármilyen naptár alkalmazás? Lehet szinkronizálni is, le tudod szedni a szőke naptárat, vagy mások naptáraval is tudod egyeztetni a sajatodat.


Egyébként nekem ami nagy nehézség az az, hogy kitaláljam hol kezdjem, mi az ami triviális és felesleges leírom. A trükk az, hogy mindent leírok, ami nincs benne más jegyzetemben ugyanúgy, ha benne van, akkor hivatkozik rá, hogy tudjam hol kell keresni.

2021. máj. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!