Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki tanul egyetemen valamilyen...

Ki tanul egyetemen valamilyen infót? Ki hogy szereti? Mennyire nehéz? Mennyire érdekes számára?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 24. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én.


Utálom, nagyon nehéz, kicsit sem érdekes.

Szeretem az informatikát hobbi szinten is. De csak szivatnak minket, nem a tanulásról szól az egyetem. Már bánom, hogy elkezdtem az egyetemet. Eljöttem infóra és kb emelt matekot "tanítanak". Nem is az számít, hogy érts valamit, hanem az, hogy magold be. Ha nem tudsz magolni, ne menj egyetemre. Én tanulni tudok csak, de itt lehetetlen. Van mikor az egész vizsgának semmi köze az órai anyagokhoz. Már volt emiatt tanár váltás is, mert a diákok jelentősebb csoportja fel volt háborodva. Tényleg semmi nem számít, bukj megfele. Tele van töltelék tárgyakkal, ami meg jó vagy fontos lenne azt nem tanuljuk kellő óraszámban. Ami 2 féléves tárgy volt, az már csak 1 féléves, persze 2 félév is kevés volt rá, akkor is nehéz tárgy volt és teljesítehetetlennek tartott, de most 1 félév alatt tanuld meg a 2 félév anyagát.

Tényleg utálom az egyetemet. Lehet ez az utolsó félévem itt. Szeretem az informatikát, szeretem ha új dolgot tanulhatok belőle, ha valóban hasznos dolgokat tapasztalhatok meg, amit használni is lehet majd. Ez a hobbim is, szóval sokat is tudok a dolog kapcsán, van mellette több infós papírom is, de kitörölhetem vele, ha nem infót tanulok, hanem csak szivatnak minket.

2021. ápr. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Oh, basszus :/ Nagyon sajnálom, hogy ilyen rossz impulzusok értek


Az utóbbi időben bennem is átfogalmazódott a kérdés, hogy vajon tényleg érdemes lenne-e, erre a szakra menni, de annyian kibuknak és annyiszor hallottam, hogy az első évben csak matekot tanulnak, hogy nekem is elment a kedvem tőle


Ettől függetlenül szívesen meghallgatok még más infósokat is

2021. ápr. 24. 20:27
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem az 1-es válaszolót meg lehet érteni, nem könnyűek az infó szakok. Nyilván ő az egyik szélsősége.

Én is infós vagyok, és hát nem könnyű, csak talán én azért nem vagyok ennyire elkeseredett, mert szeretem a matekot, bár én is szenvedek sokszor vele. Illetve külföldre szeretnék menni, és szeretném ezt minél gördülékenyebben meglépni, így a végzettségnek meg kell lennie, ha vért izzadok is. :D

Van csoporttársam, aki erős gimiből jött, neki mondhatni egész könnyedén mentek a dolgok, de nagyon ambíciózus személyiség, ez is segít.


Szerintem a legtöbb pozitívuma hosszútávon látszik, mármint piacképes diplomát kapsz a kezedbe, lehetőséget a jó karrierre, fizetésre, de maga a diploma megszerzése kicsit szenvedős. Persze ha szuper okos vagy, ez sem jelenthet problémát.

2021. ápr. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#1 te melyik egyetemre jarsz?


En szte proginfora jarok, napi 10 orat kell tanulni minimum, en 412ponnal jottem, ami az atlagnal tobb, megis neha elegge megszenvedek vele. De alapvetoleg en minden targyat hasznosnak erzek egytol egyig. Hetrol hetre olyan fejlodesen megyek keresztul, hogy hihetetlen. Van mentorprogram, segitenek az MSC-sek, van discord szerver ahol barmit kerdezhetsz.

Igen tenyleg nehez, de megeri mert nagyon lehet fejlodni es nagyon izgalmas.

2021. ápr. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bár nem informatikus szak, de tanulok programozni. A kötelező óra borzalmas, de ez a tanárok hibája, alapvetően értem, hogy miért van és miért jó. Van egy másik progos tárgyam, az nem kötelező, azt nagyon szeretem.
2021. ápr. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4


Az egyetem jóhírére való tekintettel nem írnám le. Mi semmi segítséget nem kapunk. Alig akad pár normálisabb tanár. Mióta távoktatás van sokkal rosszabb a helyzet. Nem tudom mit számít neked, de valami 430 pontom volt, pontosan nem emlékszem már. Szóval nem a hülyék közé tartozom, de attól még van ami lehetetlen. Én nem érzem hétről hétre a fejlődést, csak a gyomorideget, mikor órára kell menni.

Nem lenne semmivel se gond, ha tényleg legalább a tanároknak emberi lenne a hozzáállása. Mikor a töltelék tárgyakat is véresen komolyan veszik az tényleg már pucuság.

Meg mikor egy tárgynál most online alatt 70% a kettes ponthatár, de ha ezt elérted, akkor sincs meg automatikusan a kettes, hanem még védés. A védésen meg nem azt kérdezi, hogy pl a 6-os kérdésre mi a válasz. Hanem bele kérdez a dolgok működésébe és ott bizony főleg nem a saját szavakkal elmondott válaszokra kíváncsiy vagy arra, hogy te azt hogyan értetted meg és úgy mond el. Hanem mindennek csak a tankönyvi alakját (nincs tankönyv). A rendelkezésre álló anyagok abból a tárgyból egy 400oldalas vázlat dia, ahol fel van sorolva, hogy miről is kellene majd tudni beszélni bővebben. De ugye bármire amire rákérdez te 5-10 mondatot tudj mondani.

Hozzá tenném, hogy ez jelenléti alatt sokkal enyhébb dolog. De eddig kétszer úgy indultam neki a tárgynak, hogy szinte esélyem se volt hogy meglegyen a távoktatás miatt.

De a legtöbb tárgyamnál a harmadik tárgyfelvételesekkel ülök. Pedig ott se mindenki hülye, szimplán csak nagyon tudják osztani az egyeseket.

(Volt olyan vizsga ahol a gyerek rátalált a hivatalos megoldó kulcsra. Négyesre kitöltötte és majdnem lement hídba, mikor látta, hogy alig van pár pontja. Csak ilyenkor hogy kérje számon a tanárt, hogy márpedig jól válaszolt, de nem adta rá a pontot??)

2021. ápr. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!