Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Miskolci...

Mi a véleményetek a Miskolci Kossuth Lajos gimnázium biológia tagozatáról?

Figyelt kérdés
Jövőre fogok felvételin, és a későbbiekben, szeretnék majd orvosi egyetemre menni. Ha oda fognak majd felvenni lesz esélyem, orvosi egyetemre menni? Előre is köszönöm szépen a választ! ❤️

2021. máj. 9. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Van onnan orvosin szaktársam, ő szerette:)
2021. máj. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! :)
2021. máj. 9. 20:11
 3/4 anonim válasza:
82%
Szerintem van esélyed. És sok ismerősöm jár/járt oda, ők nagyon szeretik a sulit. Ám ajánlanám a Földes Ferenc Gimi biológia tagozatát, jó jegyekkel szerintem nagyobb eséllyel juthatsz be az orvosira. :)
2021. máj. 11. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bárhova is vesznek fel, lesz esélyed orvosira menni a későbbiekben, minden csak szorgalom és akarat kérdése. Az egyetemen egyáltalán nem fogják nézni, melyik iskolából jöttél, csak az érettségid és a hozott pontjaid számítanak, az is csak addig, amíg bejutsz, hisz az egyetemen már kutya nem fogja megkérdezni azt sem, hány ponttal jutottál be. Bent vagy, kész.

Azonban csatlakoznék az előttem szólóhoz, a Földessel próbálkoznék azért én is első helyen a helyedben, azért mégis egy nagyobb presztízsű iskola. (Természetesen ez magával vonja azt is, hogy nyilván nehezebb ide bekerülni, hiszen a túljelentkezés miatt szabadon válogathatnak a térség legjobb képességű diákjai között.) Szerintem megérné elgondolkodni ezen...

De ha mégiscsak a Kossuth-ba sikerülne bekerülni, az sem baj. Bár nyilván az egy "gyengébb" iskolaként van számon tartva a köznyelvben. De kinek mi.

Azonban mint említettem, kellő szorgalommal és kitartással még a mérnökös-infós beállítottságú Kandóból/Andrássyból is bekerülhetsz orvosira. (Nyilván ezek azért túlzó példák :).)

2021. máj. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!