Olasz érettségi??

Figyelt kérdés
Valaki aki idén (vagy pár évvel ezelőtt) érettségizett olaszbol, mondjon már róla pár szót! Milyen feladatok, mennyire nehéz, hogyan készültetek fel, miota tanultátok? Én most tanulok 2 éve olaszt, és 2 évem van még érettségiig. Még nem fix hogy ez lesz az 5.tárgyam, de nagyon szeretném, mert eddig jól megy. Várok tapasztalatokat! Köszii

máj. 12. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs vele tapasztalatom, de az összes korábbi érettségi feladatsor megtalálható az OH oldalán:

[link]

máj. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

[link]


Ezen az oldalon fenn van az összes korábbi érettségi feladatsor. Rámész egy évszámra, kiválasztod, hogy közép vagy emelt szint és megkeresed az olaszt. Hallgatás feladathoz benne vagy a hangfájl plusz a megoldókulcs is, így önállóan is tudsz készülni.

máj. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mindkettőt köszönömm. De nekem ezeken kívül tényleg kéne tapasztalat olyantól, aki meg is írta, hogy ő hogy élte meg.
máj. 12. 12:17
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én érettségiztem olaszból tavaly emelt szinten. Egyáltalán nem találtam nehéznek, típusfeladatok vannak amiket csak be kellett gyakorolni. A szóbeli volt nehezebb nekem, de közép szinten az írás és a szóbeli is elég könnyű szerintem. De ez persze attól függ mennyire megy a nyelv.
máj. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt kihagytam hogy én az emeltre csak az utolsó pár hónapban készültem koncentráltan, de nyilván addig meg ugye suliban tanultam rendesen
máj. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

én középszinten érettségiztem ősszel, most lesz az emeltem:)

a középszint szerintem egészen könnyű volt még annak ellenére is, hogy 3 évig tanultam suliban olaszt, de abból az első 2 nem volt túl hatékony. de az sokat segített, hogy már tudtam angolul, amikor kezdtem az olaszt, és így elég sok dolog könnyebb volt.

szóval ha egy pici nyelvérzéked van hozzá, +gyakorolsz sokat, akkor simán menni fog:)

máj. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 te hova mész tovább olasz emelttel?
máj. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!