Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért csak az első érettségi...

Miért csak az első érettségi héten kezdődött 9-kor a vizsga, a többi vizsgahéten miért nem?

Figyelt kérdés

2021. máj. 10. 08:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is teljesen logikátlan. Elvileg azért, hogy a vizsgázók elkerüljék a reggeli tömeget. Nos, nem tudom, de azzal, hogy visszaengedték a többieket is, mi meg mehetünk 8-ra, szerintem ugyanott tartunk.
2021. máj. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a fő tárgyakból többen írnak, mint a többiből, így gondolom szükség van több idő az előkészületekhez.
2021. máj. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A tömegközlekedés mint vírusterjesztő tényező leredukálása miatt. Az első héten lévő érettségik (magyar, matek, töri, angol, német) érint a legtöbb embert, ezért azokat tolták át 9-re 8-ról (Eddig azok is 8-kor kezdődtek, csak idén és tavaly kezdődtek 9-kor az előbb említett tényező miatt.) Az hogy miért nem 9-kor kezdődik a többi vizsga és alapból miért nem 9-kor kezdődnek valószínűleg a begyepesedett magyar mentalitásnak köszönhetően, miszerint 8-kor kell kezdeni.
2021. máj. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként

Mivel minden érettségizőnek kell egy 5. tárgy, így az elkövetkező hetekben minden érettségiző diákot fog érinteni a 8 órai kezdés, csak más más napokon. (kivéve azokat, akik angolt és németet írtak 4. 5. tárgyként, vagy etikából érettségiznek, de ez azért nem a döntő többség szerintem)

2021. máj. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont ez a lényege, hogy azok más-más napokon vannak, ezért nem egyszerre használják a tömegközlekedési eszközöket...
2021. máj. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A második héten napi két vizsga van, egy 8-tól és egy 14-től. Ha a 8-at 9-re tolnák, akkor a 14-et is el kéne tolni 15-re, ami szerintem már embertelen. Senki nem tudna végigkoncentrálni egy esetlegesen 4 órás érettségit délután 3-tól 7-ig.
2021. máj. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem minden nap van a 2. héttől sem 2 érettségi, de jogos megállapítás
2021. máj. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!