Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megbuktam a matek érettségin.S...

Megbuktam a matek érettségin.Szóbelin mire kell számitanom?

Figyelt kérdés

22 pontom lett így mehetek szóbelizni. Arra lennék kiváncsi,hogy hány tétel van és,hogy milyen nehézségűek azok.

Nagyon félek,legszívesebben már most elkezdeném magolni,de a Tanár nő válaszra se méltat.



2021. máj. 10. 22:23
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Ja és az osztályfőnök mondta,hogy matek szakos vizsgabiztos lesz így nem nagyon hiszem,hogy elnézőek lesznek velem :/
2021. máj. 10. 22:26
 2/28 anonim ***** válasza:
93%

A tanárodtól kell elkérned a témaköröket, ugyanis ő állítja össze (mint egyébként középszinten állítaná össze az összes többi tanár, ha lenne szóbeli). Azokat szépen kidolgozod, megtanulod, húzol egy tételt, lefelelsz belőle.

De ugyanezeket a tanárodnak is el kellene mondania neked.

Egyébként nagyjából úgy van, hogy húzol egy tételt, abban van mondjuk 3 cím, legyen ez halmazok, hatványozás, másodfokú egyenlet, itt mindegyikről kell tudnod mondani egy keveset, és mindegyikhez ki kell tudnod mondani egy definíciót és egy tételt (a tételt bizonyítani nem kell), ezután beszélned kell a gyakorlati felhasználásokról (bár erre nem jár sok pont), ezen felül egy feladatot kell tudnod megoldani, amelyik valamelyik témakörhöz kapcsolódik.


A szóbelivel együtt összesen 150 pontot lehet elérni, ennek a 25%-a 38 pont (felfelé kell mindig kerekíteni), tehát neked még 16 pontot kell elérni a ketteshez, amit azért az 50 pontból nem egy nagy mutatvány összeszedni.

2021. máj. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
89%

Ne félj!

Sajnos nekem is szóbelizni kellett matekból évekkel ezelőtt (szörnyű voltam mindig belőle) .

De egyáltalán nem volt olyan rossz mint amire számítottam.

Biztos a te tanárod is segítőkész lesz! :)

Sok sikert!

2021. máj. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha látják hogy igyekszel akkor át fognak engedni. Sajnos nekem úgy alakult hogy idegen suliban kellett matekból érettségiznem és persze sor került szóbelire. Kaptam egy feladatsort ami amúgy tök nehéz volt (nekem) csupa számolással pedig ilyenkor már általában túlnyomórészt elmélet szokott lenni. Külsősöknek így zajlott, saját diákokat nem tudom hogy kezelték ott de engem meghúztak. Saját sulimban viszont mindenkit átengedtek aki szóbelizett.
2021. máj. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Már nem emlékszem, hogy hány témakör volt de kb. 20 biztos lesz. Elmélet is van benne. Az írásbeli nehezebb szerintem, ne aggódj egy kis gyakorlással, szorgalommal simán fel lehet készülni rá!

Sok sikert kívánok!

2021. máj. 11. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Meg még az sem biztos, hogy megbuksz. Hátha talál 3 rész pontot a tanár. Matek pont olyan tantárgy, hogy a el lehet tekinteni a javító kulcstól pozitív értelemben.
2021. máj. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!!
2021. máj. 11. 18:52
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Azért majd írjál már légyszi hogy sikerült ha nem felejted el. Sok sikert!
2021. máj. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
0%
Mi az istent csináltál 4 évig?
2021. máj. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
90%

Kedves #9-es!

Én 4 éven keresztül 3-4-es tanuló voltam, idén érettségiztem.

Ahogy számoltam épphogy meglett a 25 pontom..

Szerintem ez nem volt egy könnyű érettségi.

Egyébként meg, mintha nem lenne már mindegy, hogy mit csinált 4 évig..

Az érettségit megírta, beadta. A te "valaszoddal" meg nem lesz előrébb.

2021. máj. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!