Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megbuktam a matek érettségin.S...

Megbuktam a matek érettségin.Szóbelin mire kell számitanom?

Figyelt kérdés

22 pontom lett így mehetek szóbelizni. Arra lennék kiváncsi,hogy hány tétel van és,hogy milyen nehézségűek azok.

Nagyon félek,legszívesebben már most elkezdeném magolni,de a Tanár nő válaszra se méltat.



2021. máj. 10. 22:23
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
0%
Elég nagy szégyen ez, de legalább lesz aki dolgozzon a soron, ez megnyugtat.
2021. máj. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
15%
10-es, hogyha te 3-4-es tanulóként értél el ezen a nevetségesen könnyű feladatsoron 25 pontot, akkor azt kell, hogy mondjam, hogy kisegítő iskolába jártál.
2021. máj. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen amikor a tanár hazudik éveken keresztül a tudásodról, majd szembesülsz a valósággal.
2021. máj. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
97%

#11 nem az érettségi határozza meg milyen ember lesz belőled.


Ismerek több olyat is aki bukott matekból érettségin mégis diplomás és sokra vitte.

2021. máj. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
27%
De még többet aki nem.-ezt lehagytad a mondat végéről.
2021. máj. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
És most sokkal jobban érzed magad hogy idejöttél kötekedni?
2021. máj. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
96%

Egyátalán nem az érettségi határozza meg az embert, és azt, hogy mi lesz belőle.

Valaki az iskolában jó, valaki meg az életben.

Írhatsz te 5-ös matek érettségit is, lehet diplomád, mindezek hiába, ha alkalmatlan vagy az életre.

Ismerek olyan embert, aki egy szakmával sokkal jobban érvényesült az életben, mint egy diplomás. Hozzáteszem, majdnem a dupláját is keresi meg.

2021. máj. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%

Ismerek olyan embert=nem ez a jellemző.

De tudom, hogy manapság menő butának lenni.

2021. máj. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

13-assal tökéletesen egyetértek. Sok helyen (mint nálunk) a tanárok nem tudnak felkészíteni/tanítani. Az én matek tanárom valamilyen vezetékszerelő volt alapból és mivel szar munka volt, inkább tanár lett. De nem igen megy neki sem a tanítás, sem az egész tanárság. Konkrétan volt olyan érettségi feladat, ahol csak néztük egymást, hogyan is kéne elkezdeni... A lényegtelen (érettségin nem szereplő) dolgokra nagy hangsúlyt fektetett, ami meg a lényeg lett volna le sem adta. Én kb 1 hónappal ezelőtt döbbentem rá, hogy nem tanította meg 20.-ben a mértani közép számolását. A füzeteimben és másokéban sem volt benne egyik évben sem. Én nem panaszkodok, a motívációm nagyon elveszett a végére és itt a nagy hajrában sokszor csak vegetáltam, néha matekoztam, de így is 50 pont tuti lesz, meg a tanár javításán múlik a 4-es. Egyébként nehéznek nem mondanám nehéznek még mindig, de azok a pofon egyszerű feladatok nem voltak meg benne nagyon, az előző években jóval több volt. Nagyon sok szöveges volt, többször fölösleges információval és a feladat értelmezés sem volt mindig egyszerű, hiába vagyok jó szövegértésből. Ez látszott is, hogy mi nem csináltunk szinte soha szöveges feladatokat, csak úgy, hogy a tanár oldogatta magában egyedül... Ez nálunk nem a suli hibája volt, mi kifogtuk ezt a barmot. Viszont én is tudom, hogy az évfolyamon már többen buknak. Ez most ilyen év lett.

Amúgy nektek már megmondták a pontokat? Mert hivatalosan a betekintésen tudhatjuk meg és a tanárok nekünk nem írtak/mondtak eddig semmit az eredményekről...

2021. máj. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
98%

Senki nem mondta, hogy menő bukottnak lenni.

Az, hogy valaki szerint kettes matek érettségivel csak szalag mellett dolgozhatsz, az még nem azt jelenti, hogy ott is fogsz.

2021. máj. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!