Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BGE KKK kereskedelem és...

BGE KKK kereskedelem és marketing szakon mennyire nehéz a matek?

Figyelt kérdés
Tavaly 400 pont volt a ponthatár nekem 436 pontom van, így szerintem felvesznek. Viszont én matekból nem emelteztem (nem ide készültem eleinte) és nem tudom a közepes matek tudás elég lesz-e. Aki ezt tanulja légyszíves segítsetek. Köszönöm!

2021. máj. 17. 11:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg ismerősöm jár oda, akik nem voltak matekfaktosok. Nem lesz gond. Nyilván nem lett volna hátrány, de szerintem elleszel. Max keress egy magántanárt, aki tud segíteni felzárkózni. Aki össze tudott szedni 436pontot, annak nincs min aggódnia :) sok sikert!
2021. máj. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Amit a gazdasági szakokon Matek néven tanítanak, az valójában Analízis (vagy Kalkulus), annak is egy nagyon leegyszerűsített változata. Az érdekes ebben, hogy utána EZEN A SZAKON soha többet nem lesz rá szükséged, tehát úgy tűnik, mintha csak azért tolnák be ezt a tárgyat a szakra, hogy keménykedjenek egyet. Bőven meglenne ez a szak a jelenlegi formájában a matek nélkül is, csak statisztikával...


De! Valójában szükség van erre a tudásra, HA továbbtanulsz, pl. data science (adattudomány), kvantitatív marketing stb. irányokba, pl. elmész Survey Statisztika mesterszakra stb. Mivel amúgy ez a marketing jövője.


Na de visszakanyarodva: ahogyan az 1. írja, simán meg lehet csinálni, nekem is voltak matekból tök hülye osztálytársaim, akik csak átmentek a vizsgán (a szemfülesebbek magántanárral turbózták magukat), a jobbak meg 2 estét tanultak rá összesen és ennyi.

2021. máj. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést, hogy ide tolom a képem de én is ide tervezek menni, jelenleg foszk-on vagyok kermarkon. Alapszakon mik a húzósabb tantárgyak? Akkor abszolút teljesíthetőek? Statisztikát tudom, hogy az buktató tárgy?!
2021. máj. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Első évben mi lesz a legnehezebb? (a pontszámom a közép matektól lett ilyen jó ami 90% lett, de ugye ez csak közép)
2021. máj. 17. 16:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Ami nekunk volt Foszkon es alaposaknak is van és sokan buktam az a kereskedelmi vállalatok, vállalati gazdaságtan, pénzügy, számvitel. De abszolút teljesíthetőek.
2021. máj. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm, ez bíztatóan hangzik.

Esetleg a Mátyásföldi kollégiummal nincs tapasztalata valakinek? Ha már itt tartunk... :D túl sok kérdésem van az egésszel kapcsolatban úgy érzem

2021. máj. 17. 21:45
 7/8 anonim ***** válasza:
24%

Szia! En külkerre járok,csak nemzetközi gazdálkodás szakra,most fogok diolomátni.

Ami matekosabb tárgy eszembe jutott marketingen(jár oda 1-2 barátom,illetve ezek a tárgyak együtt voltak a marketingesekkel): vállalati gazdaságtan, stat 1,stat 2, gazdasági matek(=analízis),pénzügyek alapjai.

Viszont szerintem a marketingeseknek lazábban veszik,nekünk ezekből sokszor 60% kellett,marketingeseknek csak 50%.

2021. máj. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia utolsó! Tudnál egy kicsit mesélni a szakról amin vagy?:) illetve kinek ajánlanád a nemzetközi gazdálkodást inkább és kinek a marketinget?:)
2021. júl. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!