Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit jelent a “súlyarány” a...

Ylex kérdése:

Mit jelent a “súlyarány” a vizsgáknál? Volt egy gyakorlati vizsgám aminátmentem ötössel és most lesz egy írásbeli (a szóbeli ugye vírus miatt elmarad) és nem értem, hogy ez a súlyarány miért jó vagy egyáltalán mi ez?

Figyelt kérdés

2021. máj. 18. 10:57
 1/4 anonim válasza:
Két tömeg-jellegű mennyiség hányadosa.
2021. máj. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben, de ez miért jó, mi értelme van?
2021. máj. 18. 11:17
 3/4 anonim válasza:

Most tényleg azt kérdezed, miért jó elosztani két mennyiéseg, hogy kiszámolj egy arányt?

Ha nem érted, általános iskola 4. osztály.

2021. máj. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez a súlyarány a vizsgák pontozására vonatkozik, igaz?

Azt jelenti, hogy melyik vizsga milyen súllyal számít a végleges jegybe. Tehát ha pl. mindkét vizsgát úgy állítják össze, hogy 100 pontos legyen, és te a gyakorlatin szerzel 80 pontot, de az elméletin csak 40-et, akkor a súlyarány alapján a végleges %-od a következőképp alakulhat:

Ha a két vizsga egyenértékű, 50-50%-ot számít a jegybe, akkor 60%-on állsz.

Ha a gyakorlati ér többet, mondjuk 70%-ot, az elmélet csak 30-at, akkor már 68% a végeredményed.

Ha viszont fordítva, akkor csak 51%-on.

Így érted? Nem tudtam egyszerűbben körülírni, de így se mentem bele a számítás részleteibe.

2021. máj. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!