Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a diplomámba az van irva,...

Ha a diplomámba az van irva, hogy gépészmérnök, akkor az egyenlő a gépész-üzemmérnöki diplomával vagy az egy külön képzés?

Figyelt kérdés

#gépészmérnök #BSC #gépész-üzemmérnök
2021. máj. 18. 14:29
 1/5 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Általában ha benne van, hogy üzem akkor az Bprof képzés.

Ha nincs benne és úgy mérnök akkor Bsc.

2021. máj. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! BSc-t végeztem. Tudom, hogy nem okleveles gépészmérnök vagyok, de sok jogszabály okleveles gépészmérnököt és üzemmérnököt különböztet meg. Emiatt nem tudom, hogy hova sorolható az oklevelem.
2021. máj. 18. 14:49
 3/5 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Ha van egy gépészmérnök Bsc-d akkor gépészmérnök vagy. Nem üzemmérnök stb. Teljesen normál diplomával (mondjuk a régi főiskolai diplomával) rendelkezel.
2021. máj. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Régen (a bolognai rendszer előtt) az 5 éves egyetemet végzők végzettsége "okleveles mérnök" volt, a 4 éves, alacsonyabb színvonalat nyújtó főiskolák (Kandó stb.) meg "üzemmérnök" végzettséget adtak. Azaz az okl. mérnök messze magasabb értékű volt, mint az üzemmérnök.


A bolognai rendszer ezt megszüntette, és mindenki egységesen mérnök lett, alapképzésben BSc, mesterszinten MSc.


Ennek a gyengesége, hogy most hirtelen mindegyik képzés olyan nehéz lett, mint régen az okl. mérnök, azaz nagyon. És most meg nincs gyengébb képzést nyújtó képzés.


Ennek orvoslására kitalálta valaki, hogy csináljanak gyengébb képzést, és nevezzék el üzemmérnöknek, mint a régi főiskolai képzést. Ez a BProf képzés. Ennek a problémája, hogy Magyarországon kívül sehol nem ismerik (el), azaz ez nem számít hivatalosan "degree"-nek (amit magyarul diplomának hívunk, de az angolban a "diploma" jelentése kb. szakképzés).


Vagyis: ha van egy BSc mérnök diplomád, azzal felülről vagy kompatibilis a BProfos üzemmérnökökkel, többet tudsz, magasabban képzett vagy.

2021. máj. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vodafonelive ***** válasza:

A 4-es jól írja.

Kérdező, milyen jogszabály, a mérnöki kamaránál a jogosultságok miatt írod? Ott írnak sima gépészmérnököt, üzemmérnököt és okleves gépészmérnököket is.

2021. máj. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!