Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tippek emelt történelem...

Tippek emelt történelem érettségi 90% feletti teljesítéséhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Arra adtam a fejem, hogy októberben emelt töri érettségit teszek. 3 évvel ezelőtt érettségiztem közép szinten töriből. Egy másik szakra szeretnék járni, viszont ahhoz, hogy bekerüljek kb ~90% feletti emelt töri érettségire lenne szükségem. Ezzel kapcsolatban szeretnék tippeket kérni tőletek.


Eddig az alábbiakat csinálom:


Elsőkörben átveszem a középszintű töri anyagait + a témakörök végén megoldok egy pár hozzájuk tartozó rövid feladatot (itt tartok most)


Ezután a középszintű esszé írást szeretném gyakorolni, majd miután ezekkel megvagyok átveszem az emelt töris anyagot és hasonlóképpen készülnék, mint ahogy azt az előbb leírtam.


Van még időm októberig, viszont ezt szeretném a lehető leghatásosabban kitölteni tanulással, mert nagyon fontos számomra, hogy jól sikerüljön és egy picit izgulok miatta.


Megvettem a Száray-sorozatot, illetve a B. Mátyus Gyöngyi - Bori István emelt töri felkészítőjével próbálok meg készülni.


Esetleg tudnátok adni valamilyen visszajelzést, hogy ez így jó-e, vagy valamit máshogy kéne csinálnom? Jók-e ezek a könyvek? Illetve akinek jól sikerült esetleg meg tudná írni, hogy mi az, ami szerinte hozzájárult a sikeréhez? Alapvetően amúgy szeretem a törit, tehát számomra nem kínszenvedés róla tanulni/olvasni.


Válaszotokat előre is köszönöm!



2021. máj. 16. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A könyvek teljesen jók 90%-ot eléréséhez azért kell tanulni szerintem ha jó jegyzeteket írsz abból tanulsz és gyakorold az írásbeliket meg az esszét akkor jól fog sikerülni
2021. máj. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem 90+-ot elérni nem lehet ilyen rövid ideig tartó tanulással.
2021. máj. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tralalalaal ***** válasza:
100%

Szerintem ne nagyon bohóckodj a közép anyaggal, mert 1)emelten általában emelt szintű anyagot kérdeznek 2)ha az emelt anyagot tanulod az magába fogja foglalni a közép anyagot is. Írj rengeteg esszét és nézd meg a korábbi esszémegoldásokat is, hogy egy egy témánál mit várnak el. Vegyél forrásgyűjteményeket valamint a Történelem érettségi nagykönyve is hasznos lehet számodra főleg az esszék kapcsán. Én a B.Mátyus helyett Boronkai Szabolcs emeltre felkészítő könyvét ajánlom, mert az a kerettantaervi adatokra építve van megirva, míg a bmátyus az csomó olyan infót tartalmaz ami inkább érdekesség mintsem tananyag.

Én idén érettségiztem, még nincs eredmény de a megoldókulcs alapján 88-90 körüli eredményre számítok (csupán saját butaságom és izgulásom miatt nem lesz 90 feletti).

Nyártól szeretnék kezdeni tanítani történelmet és másokat felkészíteni az érettségire, ha esetleg érdekel akkor írj privátban.

Sikeres készülést!

2021. máj. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha odateszed magad simán. Szerintem egy jó összefoglaló könyv a legjobb, ha jól tudom a Boronkai-féle Maxim kiadós. Azok általában jók szoktak lenni, én földrajznál vettem nagy hasznát.
2021. máj. 19. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#3 Az idei érettségiben 3 feladat volt összesen emelt tananyag, a többi közép. Ettől mèg a feladatok “nehezebben” voltak megfogalmazva, de összességében az járt a legjobban aki inkább a közepes tételeket tanulta.
2021. máj. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!