Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tehetnék csak matekból...

Hogyan tehetnék csak matekból érettségit?

Figyelt kérdés
Kérlek, ne nevessetek ki... Olyan érettségit tettem 25 éve, amiben matek helyett 3 másik tárgyból lehetett vizsgázni. Azóta már diplomás vagyok, de egyre jobban zavar, hogy nincs matek érettségim. Hiányzik az a gondolkodásbeli szemlélet, amit ez a tudás ad. Meg kicsit égőnek is érzem, hogy statisztikából van egyetemi szigorlatom, de matekból nincs érettségim. Szeretném megcsinálni így utólag, és önállóan, magántanárral felkészülnék rá. Lehet ilyet? Hogyan lehet megoldani?

2021. máj. 27. 19:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Csak matekot jelölöd be a jelentkezési lapon... Diplomásként legyél már kicsit talpraesettebb.
2021. máj. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%

Milyen országban élsz?????


Mo-on NINCS és NEM VOLT olyan, hogy nem érettségizel matekból.

2021. máj. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Októberi vagy májusi érettségire leadsz matekból jelentkezést a kormánygivatalon, vagy egy érettségit indító iskolán keresztül és elmész érettségizni. Viszont ha ez nem követelménye a munkádnak, szerintem felesleges ezzel elvinni az idődet, főként a diplomádat nézik meg, nem azt, hogy mikből vannak érettségijeid.
2021. máj. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%
Kamu a kérdés!
2021. máj. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

#2-nél a pont!


Olyan volt 1976 - talán 1980-ig hogy töriből nem volt kötelező érettségi, de matek és magyar MINDIG kötelező alaptantárgy volt!

2021. máj. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Pl konziban nem volt kötelező valamikor 1990 körül

Egyébként jelentkezel érettségire és csak matekra írod be.

2021. máj. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Nicolaska, ne privizgess!
2021. máj. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

Milyen területen szereztél diplomát? Amúgy egy érettségi nem fog neked semmiféle pluszt adni - amire te gondolsz, hogy szemlélet, gondolkodásmód....


Annyira nevetségesen alacsony már a középszintű matek érettségi színvonala, hogy gyak. egy ügyesebb 8 általánost végzett gyerek simán megoldja.

2021. máj. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
Ha eddig nem alakult ki az a szemlélet, amit említel, akkor ezután sem fog. Viszont pont emiatt szenvedés lesz az a matek felkészülés, ráadásul nem érsz vele semmit.
2021. máj. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Remélem, élőben azért kedvesebbek azok, akik itt azzal vádoltak meg, hogy hazudok. A 90-es években érettségiztem, és a művészeti és a pedagógiai iskolákban a matekot kiváltották a művészeti és a pedagógiai szaktárgyak. Nekem három tárggyal lehetett kiváltani a matekot. Ez volt az alap. Melléjük pedig választható volt a matek, pont úgy, mint például a tesi vagy a kémia. Diplomásként éppen talpraesetten keresem a válaszokat egy totálisan megváltozott érettségi rendszerben. Egyébként pszichológus vagyok. Köszönöm mindenkinek, aki megtisztelt azzal, hogy nem taposta meg egy küzdeni akaró ember álmát.
2021. máj. 29. 16:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!