Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki érzi magát egy darab...

Ki érzi magát egy darab kaksinak az érettségi eredményei miatt?

Figyelt kérdés

Én nagyon le lettem lombozva, a matek, magyar jól sikerült, de a töri és kémia... Fo$ul, természetesen az osztálytársaimnak mind tök jó lett, mindenkit felvesznek az első helyére engem meg lehet a másodikra se. Családban én vagyok az első akinek nem jön össze az orvosi, és azt hallgatom hogy milyen gáz hogyha valakit már Szegedre se vesznek fel.

A megtekintésre így semmi kedvem elmenni, ott jópofizni a többiekkel aztán ha szerencsém van még a faktos tanárommal is összefutok és vele is elbeszélgethetek a zseniális eredményeimről.


Sorstársak? Itt vagytok valahol?



2021. máj. 28. 11:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindent beleadtál és ennek ellenére félrementek a dolgok, ne hibáztasd magad. Majd októberben újra érettségizel, hogyha nem jön össze az egyetem. Meg gondolom egyik felmenőd sem 2 év online oktatás után került az érettségihez, szóval nekik egy szavuk ne legyen.

Ha viszont szartál bele az egészbe, akkor ne csodálkozz, hogy így sikerült. De még akkor is ott van, hogy bármikor újraérettségizhetsz.


De emiatt ne fájjon a fejed, lesznek még ennél nagyobb gondjaid is, amiket meg kell majd tudnod oldanod.

2021. máj. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Újra nem lehet majd megcsinálni?
2021. máj. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ez természetes, hogy rosszul érzed magad emiatt, de itt kell nagy bátorságot venni és nekimenni mégegyszer, ha ezt szeretnéd csinálni mindenképpen. Számtalan olyan ember van, akit nem vesznek fel elsőre, orvosin is akad bőven. Személy szerint én tavaly csúsztam le pár ponttal, mert rossz lett a kémiám. Ebben az évben tanultam rá amennyit csak tudtam és újraírtam, remélem sikeresen. Nem kell ezt cikinek érezned, én ebben az évben szerintem mind tudásilag mind lelkileg sokat fejlődtem, az első kudarcom miatt.

Szerintem menj el a betekintésre, fotózd le a vizsgát, otthon ülj le nyugodtan és nézd át, hátha találsz magadnak pár pontot. Azzal, hogy kik hogy néznek rád nem kell foglalkozni, nekem a barátaim közül senki nem nézett le, azt mondták, hogy büszkék rám, hogy nem adom fel. Nekem a családom is támogató volt, szerintem ülj le velük beszélni róla, hogy szeretnéd, ha adnának még egy esélyt, hogy nekimenj. Hidd el magadról, hogy meg tudod csinálni és a legfontosabb, hogy bármit is csinálsz ebben az egy évben, mindig a tanulás álljon első helyen,mert egy év hosszú idő, de a kémia pont az a tárgy ami sok megértést és gyakorlást igényel. Aztán meg lehet, hogy sikerülni fog a bejutás, még semmi nem dőlt el. Sok sikert, bárhogyan is alakul!

2021. máj. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg orvos szeretnél lenni, és most nem jön össze, feküdj neki még egyszer, érettségizz újra a gyengén sikerült tárgyakból, felvételizz jövőre megint. Sokan vannak akik nem jutnak be elsőre, vagy bejutnak, de aztán megcsúsznak, és nem 6 év alatt végzik el. Egy-egy év ide vagy oda nem számít, ne aggódj.


Viszont, egy jó tanács személyes tapasztalatból. Ha nem szeretnél úgy istenigazából orvos lenni, és csak a családi nyomás miatt jelentkezel, mert elvárják tőled... Akkor nem kell erőltetned. Attól még, hogy van(nak) orvos(ok) a családban, neked nem muszáj annak lenned. Nem vagy gáz, ha nem orvos leszel. Olyan pályát válassz, amit tényleg Te akarsz, ne presztízskérdés legyen.

2021. máj. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
En is hallgatom mindenkinek a 80+/90+%os EMELTEKET, nekem meg a kozepeim is 70-80 kozott lesznek, az emeltem 60-70... borzalmasan idiotanak erzem magam. A hivatalos megtekintes is kikeszit, mindenki mas mar tudja en meg sirhatok majd a suliban...
2021. máj. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én hiszek abban, hogy minden okkal történik. Ha mindent beleadtál és úgy sem vesznek fel az egyetemre, akkor annak úgy kell lennie. Ebben a fél/egy évben ami halasztani kell jössz rá, hogy mas szeretnél csinálni.
2021. máj. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Utolsó mondat lehettel kezdődik.
2021. máj. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%
Ezek szerint mégsem volt olyan rossz az online oktatás, ha mindenki bejut az első helyen megjelölt szakra.
2021. máj. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elhinni, hogy mindenkinek hiperszuper 80-90% lett. Nyilván az dicsekszik vele, akinek jól sikerült, akinek kevésbé, az nem fogja fitogtatni az eredményeit. A vidéki ponthatárok 420 körüliek szoktak lenni, amihez nem feltétlen kell 80-90%, ha tanulmányi pontokkal számol az ember. Az ilyenekre szerintem nem is kell odafigyelni, mert nem kapsz reális képet azzal, hogy 5en azt mondják, hogy 90% felett vannak,csak megijedsz és elveszik a hited önmagadban.
2021. máj. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Matek 21 pont lett. Tudtam, hogy hülye vagyok hozzá, de egy kettesnek örültem volna.
2021. máj. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!