Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diszkalkulia felmentés?

Diszkalkulia felmentés?

Figyelt kérdés
Nem tartjátok igazságtalanságnak h valaki vért izzad annyit gyakorol a matek érettségire és aztán aki diszkalkuliás az meg megússza és ugyanolyan értékben leéretségizhet mondjuk rajzbol? Én nem tartom ezt így igazságosnak.

2021. máj. 28. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

nEM tartom igazságtalannak, ugyanis a diszkalkúlia fogyatékosság, azért van a felmentés.

Egy kicsit gondolkodni sem szégyen ám, mielőtt kiírsz egy ilyen kérdést.

2021. máj. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Nem tartod igazságtalannak, hogy valaki évekig szenved a tesi órákon, a féllábút meg csak úgy felmentik? Ilyen szintű a kérdésed.


A diszkalkuliás azért van fölmentve, mert nem is tudná megtanulni, maximum úgy, mint a verset. De ő is vért izzad, hogy legalább valami módszere legyen a legalapabb matekhoz. Különben becsapják a boltban a visszajáróval, nem fogja tudni kiszámolni, mennyi ideje van még ha 6-kor megy a busz, vagy főzéskor tegyen még vagy kivegyen a tálból ha 100 g liszt kell és most 40-et mutat a mérleg. Szerintem nincs mire irigykedned.

2021. máj. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem tartom igazságtalannak.
2021. máj. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Hát oksa, én meg azt nem tartom annak, hogy 2 magántanárom volt matekból mégis a legjobb amit kaptam ötödikbe az egy 5 pontos dolgozat volt ami egyes lett, de legalább volt 5 pontom. Mert keverem a számokat. De akkor nekem ne is legyen érettségim? Mit csináljak? Ha 10 órát tanulok egy nap akkor sem értem meg, nekem meg a földrajz ment másnak meg az nem.
2021. máj. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, kívánom neked, hogy ez legyen a legnagyobb igazságtalanság, ami ér.


Ugyanezt egy afrikai éhező is megkérdezhetné; nem igazságtalanság, hogy annyit eszel és akkor, amikor akarsz? Vagy egy palesztin, aki háborús övezetben él; nem igazságtalan, hogy te csak hátradőlsz a karosszékedben, és nem kell attól rettegned, hogy mikor szakad rád a plafon egy bombarobbanástól?


Persze megértem, hogy igazságtalannak érzed, de ne legyen már akkora megerőltetés neked egy kettest összehozni matekból az érettségin... Ráadásul rajzból sem sokkal könnyebb az érettségi, mert ott nagyon komoly művészettörténetet kell tudni. De neked is van lehetőséged elmenni egy ilyen vizsgálatra, és ha megítélik, akkor te is mehetsz rajzból érettségizni.

2021. máj. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Hát nem feltétlenül igazságtalannak de szerintem a diszkalkuliás szempontjából sem jó dolog a teljes felmentés. A társadalom/élet számos területén szükség van matematikai tudásra és a diszkalkulia nem akadályoz meg teljesen abban, hogy megtanuld a matekot, csak az átlagtól jóval több erőfeszítést kell belefektetnie egy diszkalkuliásnak. Ezzel a teljes felmentéssel elkényelmesednek. Én azt gondolom, hogy nem is igazán a te problémád, közelítsd meg így.
2021. máj. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6, általában a felmentés mellé külön fejlesztő foglalkozásokra is járatják a diszkalkuliásokat. Pont azért, mert alap matematikai készségekre mindenkinek szüksége van. De sajnos vannak olyan súlyos esetek, akiken ez sem segít.


Anyukám gyógypedagógus, neki eddig egy ilyen gyereke volt. Sok évig próbálták fejleszteni őt is, de nem sokat jutottak előre. Úgyhogy a végén receptszerűen megtanított neki pár alap dolgot, ami a hétköznapi életben nagyon kell.

2021. máj. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
6.! Igazad lenne, ha lenne elég fejlesztő pedagógus és az ilyen gyerekeket a saját tempójukban lehetne tanítani. De mivel kevés az ilyen képzettségű pedagógus és sok a rászoruló gyerek, alig van realitása a fejlesztésnek sajnos.
2021. máj. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
41%

Nem tartom igazságtalannak.

Viszont! #6 nagyon nagy igazságot írt le, tökéletesen igaza van! A diszkalkuliás felmentés gyakorlatilag azt hozza, hogy az adott gyerek egyáltalán nem kell foglalkozzon a matematikával, pedig lehetne fejleszteni! Csak nincs rá ember, mert kevés a gyógypedagógus, meg ahhoz sincs elég tanár, hogy ha nem is gyógyped. foglalkozzon velük, hanem egy matektanár differenciáltan.

#2 "A diszkalkuliás azért van fölmentve, mert nem is tudná megtanulni" Ez nem igaz!! Sokkal nehezebb tudja megérteni, de meg tudja! Csak éppen pont őket kéne a legjobban, a legkülönfélébb módszerekkel fejleszteni.

2021. máj. 29. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!