Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Alkalmazott közgáz + survey...

Alkalmazott közgáz + survey stat. és adatanalitika kombó keresett a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés

Szerintetek ha elvégzem az alkalmazott közgáz BSc-t, majd MSc-nek a survey statisztikát, milyen elhelyezkedési lehetőségeim lesznek?


Vagy inkább valamilyen gazdaságtudományi MSc-t (pénzügy, közgazdasági elemző) érdemes megcsinálni?


Engem érdekel a statisztika és az adatelemzés, és a survey stat. MSc nagyon felkapott lett az utóbbi néhány évben, a tanterv alapján komoly tudást is ad, de nem tudom tényleg keresettek-e az ott végzettek a munkaerőpiacon.


A legtöbb álláshirdetés amit láttam (csak kíváncsiságból nézegettem) vagy pénzügyes jellegű, vagy pedig ilyen business IT/BA/gazdinfós dolog, kifejezetten statisztikus, adatelemző állást csak elvétve láttam egy-kettőt.



2021. jún. 2. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon keresettek az adattudósok, csak data scientist néven böngészd az állásokat.
2021. jún. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a survey egy jó szak, jó választás ha adatokkal akarsz foglalkozni.
2021. jún. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Volt hallgatók ennél jóval gyengébb végzettséggel került a Telekom marketingjére.


Akkoriban kezdődött ez az egész Big_Data ügy.

Pár év múlva már Kölnben volt az anyavállalatnál.


Jó irány!

2021. jún. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: rám gondolsz? 🤔🤫🤭
2021. nov. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!