Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mérnökinfó vagy programtervező...

Mérnökinfó vagy programtervező informatikus?

Figyelt kérdés
Mindkét szakot megjelöltem, de nem tudom melyik legyen első helyen. Melyik nehezebb? Melyik szakról könnyebb "kihullani"? Fizikát annyira nem szeretem, viszont tudom, hogy mindkét szakon kell valamennyi tudás. Esetleg valakinek tapasztalata az említett két szak valamelyikéről?

2021. jún. 3. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Proginfón nemigen van fizika, ha ez a döntő szempont, akkor inkább prog.
2021. jún. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából azt szeretném választani, ahol kisebb az esély arra, hogy ne tudjam teljesíteni a féléveket.
2021. jún. 3. 19:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Matekkal hogy állsz? Proginfón durván tolják a matekot, lévén hogy régebben programtervező matematikusként létezett.
2021. jún. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem a mérnökinfó jobban teljesíthető egy fokkal. A proginfó már túl nyers és száraz elméleti a rengeteg matektól.

Ismerősöm mérnökinfón van, állítása szerint a fizika az teljesíthető, illetve nagyon minimálisan van jelen a szakon.

Én a mérnökinfóra voksolnék, mivel sokoldalúbb. Ne a kis fizika miatt válaszd a másikat.

2021. jún. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy mennyire veszik komolyan a fizikát egyetemfüggő.

PTE-n és a PPTE-n elég kemény számonkérések mennek.

Az Óbudain és a BME-n eléggé megúszható ez a része, nyilván az elektronika ott sem könnyű meg az ehhez csatlakozó tantárgyak de legalább az elméleti fizikába nem mennek bele annyira így fizika fakt nélkül is elvégezhetőek.

Többiről nem tudok, de valószínű a PE-n sem aprózzák el nagyon a fizikát.


Matekból mindkét szakon rengeteg van, szóval mindegy melyikre mész egyik helyen sem kevesebb mint a másikon, elég csak átlapozni a tantárgyi hálókat.

Analízis, diszkrét matek, matek 1-2 ezek mindenhol vannak, mindegy hogy proginfó-mérnökinfó-gazdinfó szakra mész.


Összességében azt tudom mondani hogy a leírtaknak megfelelően nézd át a tantárgyi hálókat, szaktól függetlenül és amelyik tetszik menj oda.

Amúgy rengeteg az átfedés, szóval én azt mondanám hogy aki nem tudja elvégezni a PE proginfót az nagy valószínűséggel a mérnökinfó szakot sem tudná, és fordítva. Szóval olyan szintű azonosság van hogy nem lehet azt mondani hogy egyik jobb, könnyebb a másiktól.

2021. jún. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
23%

Barátom ME-n mérnökinfós, ott az a bevett gyakorlat, hogy akinek nem megy a mérnökinfó az átmegy progtervre.

Viszont így az első évben a két szaknak rengeteg közös tantárgya volt, szóval valóban nem lehet sok különbség.

2021. jún. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%

#6.Azon a szakon csak az ELTE van, ami nem feltétlen könnyebb.

Szóval erre nem érdemes alapozni, akinek nem megy a BME annak valószínűleg sem a NIK, sem az ELTE-IK nem fog menni. Hisz tanulni mindenhol kell...

Max a GDF-t érdemes ez esetben megpróbálni ami jelentősen könnyebb, vagy esetleg a DUE-t de ezek már közel sem olyan színvonalúak.

2021. jún. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!