Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek a mostani egyetemi...

Szerintetek a mostani egyetemisták meglesznek bélyegezve mint "covid diplomások" a munkáltatók által?

Figyelt kérdés

Most végeztem a BSc-vel, de a szak fele távoktatásban zajlott a covid miatt.

Egyik előadó feszegette is korábban, hogy dolgoznak egy hibrid oktatáson, hogy nehogy "covid graduate"-nek bélyegezzenek meg minket.


Mit gondoltok erről?

Nekem például a szakom csak annyiban változott a távoktatásra állás miatt, hogy egy vizsgám helyett beadandó lett. A többi tantárgyamnál minden feladat/követelmény ugyanaz maradt, csak nyilván prezentációk is például Teams-en lettek lebonyolítva, nem pedig személyesen. Szóval összességében nem mondanám, hogy esett volna a színvonal, vagy könnyebbek lettek volna így a dolgok. Sőt, a motiváció hiánya miatt sokszor vért izzadós volt már a történet.


Ti hallottatok ilyen dolgokat feszegető emberekről, akik szerint mi csak a google diplomások vagyunk? Mémek már előfordultak.


Vagy inkább épp az ellenkezője, és az emberek rájöttek, hogy így is lehet élni? Én például el is gondolkoztam kimondott távoktatásos mesterképzésen, ha már úgyis online-ra vagyunk kényszerítve.



2021. jún. 4. 10:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted nem mindegy, hogy milyen szak.

Nekem sok laborom van a képzésben. Amik online voltak azok kimerültek prezentációkban, videónézésben, pedig volt fontos laborom covid alatt és eléggé gyakorlatias, mivel kémiai/biokémiai laborokról van szó. Így elég gáz szerintem otthon videózgatni.

2021. jún. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Nem.
2021. jún. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

#1 Nyilván nem olyan szakokra gondoltam mint például az orvosi meg egyéb olyan szakok ahol fontos laborok/gyakorlatok vannak, ott valóban elég kellemetlen lehet a helyzet.


Az én esetemben infós alapképzésről van szó, szerintem az úgy ahogy még rendben van, főleg hogy a dolgok legtöbbjét nem egyetemen tanuljuk meg amúgysem.

2021. jún. 4. 11:32
 4/19 anonim ***** válasza:
89%

Nem. A diplomádba nem lesz beleírva, hogy Covid alatt online tanultál X félévet.

Mint ahogy az sincs beleírva, hogy a nyelvvizsga amnesztia miatt kapta xy a diplomát. Ilyen eszembe sem jutna, pedig én is online tudtam már le 3 félévet.

Nyugi!

2021. jún. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%
Főleg, hogy a munkád nagy része sem a személyes kapcsolatokon alapul majd. Kár ezen aggódni. A felnőttek egy része is olyan, mint a dedósok. Főleg IT területen a fórumokon, ahol naphosszat megy a fütyiméregetés. Ez is csak egy olyan dolog, amibe bele lehet kötni, ha valaki nagyon akar, de nyilván semmi alapja nincs. Én is IT-s alapképzésen vagyok, sosem volt ennyi időm ténylegesen gyakorolni és tanulni, mint az utóbbi fél évben. Zseniális volt, ha tehetném vissza se mennék tanterembe, teljesen felesleges. Csomó idő elmegy utazással, energiapocsékolás. Állítom, hogy többet tanultam és tudok, mintha ingáztam meg jópofiztam volna naphosszat.
2021. jún. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
44%

"Én például el is gondolkoztam kimondott távoktatásos mesterképzésen, ha már úgyis online-ra vagyunk kényszerítve."


Mesteren vagyok, 1 félév ment le online. Ha tehetném csak úgy tanulnék, max.vizsgákra elmennék az egyetemre. Ugyanazt!!! tanultam így is, mint online. Csak megspóroltam az utazást és sokkal nyugodtabb voltam. Nem is értem, hogy ebben a mai modern világban miért nincs távoktatás..... jelenlétiben sajnos csak a hozzám legközelebb eső egyetem jöhetett szóba, online oktatás alatt meg lehetőségem lenne más egyetemeken is tanulni.

2021. jún. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%

Ugyanazt!!! tanultam így is, mint online.


Bocsi, azt akartam írni, hogy online is ugyanazt tanultam, mint jelenlétiben. Semmivel sem volt másabb és hátrányom sem származott belőle.

2021. jún. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
34%
Csatlakozom, ha indulna online mesterképzés, simán részt vennék rajta, nagyon jó volt így tanulni.
2021. jún. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

#4 Nagyon félreértelmezted a kérdést. Nekem nem az volt a kérdésem, hogy benne lesz-e a diplomámban, hanem az, hogy a munkáltatók tesznek-e különbséget, amikor meglátják hogy 2021-ben diplomáztál, ergo az alapképzésed felét otthonról csináltad, csúfnévvel "covid diplomás".



#6-8 Angliában nézegettem, ott elég gyakoriak már az online alapképzések és mesterek. Sőt, ugye van egyetem is ami csak a távoktatásra fekszik. (Open uni)

Néztem egy top egyetemet ahol van olyan szak amit én szeretnék tanulni, de az a bajom, hogy a szak nevében is benne van az, hogy distance learning.. Valamint van rendes kampuszon oktatott változata is a szaknak, az sokkal jobban összerakottnak tűnik, jobb tárgyakkal, valamint akkreditálva is van különböző helyek által, míg az online változat nem.

Az lenne a legjobb, ha arra a rendes szakra jelentkezhetnék, és covid miatt otthonról lehetne tanulni, mivel elég messze van :D

Az a baj, nem lehet tudni, hogy jelenléti oktatás lesz, vagy végig online.

Most ha jelentkezek emiatt egy helyi, nem annyira nagyhírű egyetemre, de ugyanúgy távoktatás lesz, akkor nagyon kileszek, hisz ugyanazzal a lendülettel csinálhatnám online a messzebb lévő egyetem mesterét is..

2021. jún. 4. 12:20
 10/19 anonim ***** válasza:
21%

4-es vagyok.


Kérdező, szerintem te nem érted amit írtam! Feketén fehéren ott van a válasz ("Nem"), sőt még több is. ("A diplomádba nem lesz beleírva, hogy Covid alatt online tanultál X félévet. Mint ahogy az sincs beleírva, hogy a nyelvvizsga amnesztia miatt kapta xy a diplomát. Ilyen eszembe sem jutna, pedig én is online tudtam már le 3 félévet. Nyugi!")


Ha mindebből nem jött le amit mondani akartam, akkor sajnálom!

2021. jún. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!