Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Harminc évesen szakmát szeretn...

Harminc évesen szakmát szeretnék váltani, karriert építeni. Ti mit tanulnátok a helyemben, amivel akár 10-20 év múlva is sikeres lehet az ember? Nem csak nőies szakmák érdekelnek! Mondhattok bármit, tényleg, bármennyire is elvetemült.

Figyelt kérdés

30 éves nő vagyok, jelenleg ügyfélszolgálaton dolgozom már 7 éve. Szeretem, de úgy érzem, hogy szeretnék új szakmát kitanulni és 35-40 évesen már azzal foglalkozni. Természetesen a fizetés sem mindegy. Olyan munkát szeretnék, ami mellett nem kell hó végén azt számolnom, hogy melyik fajta felvágottat vagy kenyeret vegyem meg. Most sajnos ez a helyzet, akármennyire is ciki.

Emellett büszke szeretnék lenni magamra, hogy igaz, hogy harmincas éveimben, de sikerült karriert felépítenem és azt csinálom, amit szeretek.

Nagyon sok minden érdekel, hajlandó vagyok nyelveket tanulni, levelezőn főiskolát, egyetemet is elvégezni, ha ez kell a sikerességhez. Tisztában vagyok vele, hogy időt, energiát, némi pénzt kell belefektetnem. (De több százezret, milliókat nem tudok!!) De nem akarom a válaszokat befolyásolni, ezért írjátok meg, hogy szerintetek mibe érdemes belekezdenem, ha 5-10-20 év múlva is sikeres szeretnék lenni?



2021. jún. 5. 21:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Én 31 éves vagyok, és mérnökinfóba kezdtem bele. Az IT nem egy rossz irány, szinte borítékolható, hogy 5-10-20 év múlva is szükség lesz a jó szakemberekre. (Nem csak programozást értek ez alatt.)
2021. jún. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mérnökinfó jó szakirány, elég nehéz elvégezni hogy sokat érjen a diploma + nagy a szakmában a hiány.


A kezdő ÁTLAG fizetés nettó 300 felett van, de sokkal jobbat is vannak Bsc után és ez fokozatosan nő a tapasztalattal az interneten lengő álom fizetések irányába.


Ezzel szemben ha nem tévedek az ügyfélszolgálatos 200-250 között lehet.

2021. jún. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!