Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki újracsinálta a biosz és a...

Aki újracsinálta a biosz és a kémia érettségit! Nyáron napi hány órát készültél az őszi érettségire?

Figyelt kérdés
Hány pontot sikerült javítani az első pontszámodon?

2021. jún. 7. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Csak kémiát csináltam újra. Nem minden nap tanultam, és nem is vettem elég komolyan, 40-ről javítottam 62-re végül. Volt, hogy naponta több órát számoltam, volt, hogy két hétig felé se néztem, mert nyaraltam, vagy nem volt kedvem. Szeptembertől viszont már majdnem minden nap foglalkoztam vele, akkor kb. 4-6 órát, volt, hogy többet. Nyáron úgy átlagban 2 órákat, de ebben van 0 óra is és 8-9 is.
2021. jún. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
Amikor megtudtam, hogy nem vettek fel októberig a bioszra májusig a kémiára készültem. El voltam keseredve, így nyáron szinte semmit nem készültem , augusztus végétől októberig vettem újra az anyagot , napi 2 óra átlagban. Elolvastam újra a könyveket megírtam a korábbi októberi érettségiket. 71%ról 89% ra javítottam.
2021. jún. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
94%

5-10 órát tanultam. Ebben volt minden, számítás, probléma feladatok, esszé, kísérlet elemzés stb. Kémia 60% lett elsőre és 94%-ra tornáztam fel. De ebben volt pár saját figyelmetlenségem.

Biosz 71%-ról 97%-ra javítottam.

Utána októbertől tanultam angolt.

2021. jún. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
94%

Én októberben csináltam a bioszt, most májusban a kémiát, de párhuzamosan tanultam mindkettőt, csak a kémiát alacsonyabb hőfokon.

A bioszra magántanárral készültem, aki csak júliustól ért rá, viszont onnantól kemény készülés folyt. Minden nap 3-4 órát tanultam minimum, de volt, hogy többet kellett ülnöm a könyv fölött, vagy a feladatsorokkal bíbelődve. Nekem is becsúszott 2x1 hét nyaralás, de közben is néha foglalkoztam vele, utána pedig nyilván többet fektettem bele. A bioszom 64% után 90% lett így.

Kémiára kevesebbet készültem kb novemberig, kb 1-1.5 órát naponta/kétnaponta, mikor hogy fért bele. A biosz után viszont volt, hogy reggeltől estig számoltam heti 2-3x, és a többi napon is tanultam/feladatoztam 2-3 órát minimum. Nekem a kémia nagyobb mumus volt, ezért nem sajnáltam rá egy percet sem, végül 48%-ról javítottam 93%-ra.

Ha teheted, szerintem próbáld külön írni a kettőt, jobban tudsz egyre fókuszálni, és talán kevesebb is a teher.

Sok sikert!:)

2021. jún. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!