Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SOS. Baj ha belerakom az...

SOS. Baj ha belerakom az esettanulmányomba az alanyom képét?

Figyelt kérdés
A tanárom, nem hiszi el, hogy van egy testvérem akiről készítettem a tanulmányt. Így arra gondoltam, hogy belerakom a képét és a doc fájl mellé csatolom a személyigazolványát is. Szerintetek ez baj lehet?

2021. jún. 7. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen esettanulmány, de hivatalosan semmilyen azonosításra alkalmas adatot nem tartalmazhat, és meg is kell változtatni annyi mindent, hogy később se legyen felismerhető. De ez inkább egyetemi esettanulmányra vonatkozik, pl. pszichológián.
2021. jún. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen értelmezhető, hogy a tanárod nem hiszi el, hogy van testvéred! Mellesleg egy fénykép mennyiben igazolja, hogy rokonok vagytok? Amúgy meg nem mindegy, hogy kiről írsz? Igen, szerintünk baj lehet.
2021. jún. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor, nem rakom bele.


Eredetileg úgy volt, hogy a tanár belém kötött, hogy miért írtam át a szaktársam dolgozatát lányról-fiúra... Közben, a szakon kb. 80-an vagyunk. Azt a szaktársamat csak névileg ismerem, meg látásból. Szóval én sem nagyon értem, hogy miért nem hiszi el...ezt emailben mondta nekem, hogy nem hiszi el írjak újat, van rá 2 napom...azért szeretném valahogy bizonyítani, hogy "voala" van testvérem..

2021. jún. 7. 15:41
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
Ne rakd bele csak a tanárnak küld el, ha iratokat is fotózol az adatokat takard ki
2021. jún. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben megakarod védeni az igazad, akkor nemes egyszerűséggel válaszemailben mehet egy közös fotó és egy kép a tesód személyijéről, azzal a tisztelettudóan megfogalmazott válasszal, hogy "A tények tudatában remélem nem probléma, ha mégsem írok új esettanulmányt. Természetesen az elkészült mű tartalmazza a hivatkozásokat is, a plágium elkerülésének érdekében. Köszönöm!"



Ezzel kb. tisztáztad, hogy valóban van testvéred és nem másoltad senkiéről. :) (Ha mégis másoltad volna, akkor meg 1 fénykép és egy személyi nem lesz elég, mert elég feltölteni a plágiumkeresőbe, instant kidobja majd, hogy másoltad-e valakiéről... a mai plágiumkeresők pedig észreveszik, ha szinonimákat használsz vagy felcserélsz pár szót.), így csak akkor menj bele egy hasonló vitába, ha tényleg nem másoltad.

2021. jún. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

Természetesen nem másoltam, a tanárom ott akadt ki, hogy formailag hasonlít, némely eltéréssel, de ez a véletlen műve, meg talán annyi közös volt a szaktársam esettanulmányába és az enyémbe, hogy a választott alanyaink szeretnek sportolni, csak a szaktársam alanya verseny szintuen, tesóm pedig hobbi szinten eljár futni a kutyáinkkal, meg ha szakad az eső akkor itthon edz. Igazából, ezért nem értem az egészet.

Mindenesettre elküldöm neki a személyi igazolványt és egy képet róla vagy rólunk. Nagyon köszönöm a segítséget! :)

2021. jún. 7. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!