Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen kérdések merülhetnek...

Milyen kérdések merülhetnek fel egy pedagógus alkalmasságin az elbeszélgetés során?

Figyelt kérdés

Nemsokára lesz az alkalmasságim és a szakirodalom ismertetése mellett lesz egy elbeszélgetős rész is. Nagyon izgulok már, hogy jól sikerüljön, de nem igazán tudom, mikre kell ilyenkor számítani. Csak sablonos kérdésekre, hogy miért szeretnék tanár lenni, vagy belemennek szakmai dolgokba is, hogy pl valamilyen rázósabb helyzetet hogy oldanék meg? A válaszok során kellenek a nagy szavak, vagy elég pl olyan válasz is, hogy nagyon szeretem a gyerekeket?

Félek nagyon, már valamelyik nap azt álmodtam, hogy ülök a számítógép előtt és meg sem tudok szólalni :(



2021. jún. 8. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
Nyugi, mindenkit továbbengednek, mert kellenek az emberek. Persze aztán nettó 140-ért hülye, aki belekezd a pályába.
2021. jún. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azért én még szeretném komolyan venni, mert nekem fontos. Azért is írtam ki a kérdést.
2021. jún. 8. 19:42
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
1. Ebben az országban nagyon sokan keresnek kb. ennyit diplomával is és nem csak pedagógusok.A kezdő orvosok sem kapnak sokkal többet.
2021. jún. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Elsődlegesen az attitűdöt figyelik: testbeszéd, kommunikációs és beszédkészség, nyitottság, megjelenés.

Természetesen az általános kérdésekre is készülj (miért szeretnél tanítani, melyik korosztály érdekel, miért lennél jó tanár, van-e bármilyen tapasztalatod, ki volt számodra a legkedvesebb pedagógus stb.) Legyen a tarsolyodban konkrétum - vagyis ne csak annyi, hogy szeretem a gyerekeket... indokold is meg. Ez lehet egy élmény, egy emlék, bármi.


Az egyik legszebb pálya:)

Sok sikert!


ui. Tény, hogy a legelején mindenki keveset keres.

Én 12 éve vagyok a pályán, egyetemi diplomával, sima állami középiskolában bruttó 310 ezret keresek, plusz osztályfőnöki pótlék (20 ezer). Idén megcsinálom a minősítést, onnantól havi bruttó 345 ezer, plusz az ofő pótlék, azaz havi bruttó 365 ezer.

Nyilván lehetne több, de én ezzel ki vagyok békülve.

Hiszen ugye ott vannak a tanulmányi szünetek (ami persze távolról sem annyi, mint a diákoké, de azért így is bőven elég) amikor a saját gyerekeimmel lehetek, nem kell lepasszolni a nagymamákhoz, meg befizetni 3 napközi táborba, mert apa-anya dolgozik.

Persze, az okosok ilyenkor közlik, hogy de egy Lidl pénztáros többet keres... Lehet. Jó neki. De én tanítani szeretnék, nem pénztárkodni :) Ennyire egyszerű.

2021. jún. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Annyira nem tudom megérteni azokat a negatív embereket, akik amiatt nézik le a tanàrok, pedagógusok munkáját, mert az “keveset keres”. Pedig pedagógusokra szükség van, jó pedagógusokra meg aztan főleg! Ez nem egy olyan szakma mint a Lidl pénztáros, aki életuntan bemegy a munkahelyre, kasszáz egy kicsit majd hazamegy. Tisztelet a kivételnek! Pedagógusnak lenni hivatás.

Előttem már leírták milyen az alkalmassági.:)

Sok sikert Kérdező az alkalmasságihoz!

2021. jún. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget :) Nem értem én sem azokat az embereket, akik csak azt nézik, hogy milyen keveset keresnek a tanárok. Ez egy hivatás és nem a pénzről szól.
2021. jún. 12. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!