Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Informatikusok, akiknek...

Informatikusok, akiknek "csak" OKJ-je van! Mennyit kerestek nettó? Melyik megyében? Gyermek nélkül.

Figyelt kérdés
Valamint mi a szakmátok? Programozó, webfejlesztő, vagy valami más?

2021. jún. 11. 19:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%

Ez a szakma legalábbis a programozás nem a papírt fizeti meg, hanem a tudást ami mögötte van.

Senkit sem fog érdekelni milyen végzettséged van ha pl. Közte vagy annak a 50 embernek Magyarországon aki mestere a PHP-nak. (csak irtam egy buta példát).

A végzettség csak az elhelyezkedesben segít,nyilván szívesebben behív egy cég végzettséggel.

2021. jún. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

"Ez a szakma legalábbis a programozás nem a papírt fizeti meg, hanem a tudást ami mögötte van."


Én ezt értem, de ezt hogy lehet beleírni egy önéletrajzba? Ha nincs róla semmi papírom, mert csak Udemyn és Courserán tanulok, úgy hogy lenne lehetőségem állást találni?

2021. jún. 12. 02:30
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
Sehogy! Esetleg ismerős által. Ha nincs papírod nem fognak felvenni, általánosságban így van sajnos.
2021. jún. 12. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nincsenek ismerőseim, szóval ez felejtős. Ezért kell az OKJ, érettségivel mégse battyoghatok oda sehova. :D
2021. jún. 12. 03:16
 5/18 anonim ***** válasza:
9%
Páromnak más területen van diplomája, és elvégzett 2 tanfolyamot. (Nem OKJ-t.) Mégis felvették az első munkahelyére 2-3 hónap keresgélés után, azóta meg már senior webfejlesztő. Nem volt se ismerős, se protekció, bár tény, hogy neki ez is a hobbija és jó benne.
2021. jún. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
5, eleve a diploma már sokat tesz, pláne ha elvégzett hozzá 2 infós tanfolyamot.
2021. jún. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Van, akit érettségivel felvesznek. Persze ahhoz le kell tenni valamit az asztalra.

Szerintem csak simán írd bele, hogy min dolgoztál korábban és kész.

2021. jún. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Még nem dolgoztam semmin. Nem rég érettségiztem, szóval a tanuláson "dolgoztam". :(
2021. jún. 13. 00:20
 9/18 anonim ***** válasza:

Udemy ad certification papírt (elektronikusan), ha sikeresen végig nézted a videókat. Igaz amolyan jelzés értékű semmint egy nemzetközileg elfogadott diploma. De már az is többet mutat mint az üres dolog.


Amúgy pesten egy Junior pesten ~270-300ezer/nettó-tól indul. Pozíciótól és tapasztalattól függően egészen 600-800ezer/nettó-ig ellehet jutni.

2021. jún. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Igen, a Coursera is. Az még minőségibb is, szerintem, de ezzel könnyen lehet csalni, hogy berakja az ember a videót, az meg megy amíg ő a háttérben mást csinál. Én nem tennék ilyet, de Udemys papírt pont ezért nem is mernék felmutatni. Félnék, hogy kinevetnek.
2021. jún. 14. 02:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!