Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Informatikusok, akiknek...

Informatikusok, akiknek "csak" OKJ-je van! Mennyit kerestek nettó? Melyik megyében? Gyermek nélkül.

Figyelt kérdés
Valamint mi a szakmátok? Programozó, webfejlesztő, vagy valami más?

2021. jún. 11. 19:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van több is kitéve LinkedIn-en. Egyrészt nem tennéd ki, ha nem normálisan nézted volna végig, mert interjún kiderül és hiteltelenné válsz.

Másrész diploma sem ér semmit, ha nem ismered azokat az eszközöket, amiket az adott cég használ.

2021. jún. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Igazabol ha megelegszel egy magyar KKV-nal dolgozni nyilvan kevesebb penzert (a kevesebb itt meg mindig elerheti netto 6-7-8 kilot), akkor OKJ is teljesen jo. Viszont, ha nagyobb multiban szeretnel jo poziciot betolteni, akkor szinte akkor van eselyed, ha van diplomad, de hogy a tetejet nezzuk, legutobb neztem Google-nel (Budapesten) peldaul kiemeltek, hogy PhD-s vegzettseget reszesitik elonyben szoftvermernok pozicioban. De kisebb, megis jol/jobban fizeto multikba szinte csak diplomaval van eselyed bejutni.
2021. jún. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

PhD már túlzás.. Amúgy az én tapasztlatom, hogy KKV-knél sokkal családiasabb, rugalmasabb és megbecsülnek. Míg a Multiknál rádrakják, hogy így és úgy dolgozz, és ha hangot akarsz adni valaminek, ok meghallgatnak, de magas szintre már nem ér el. Kétszer dolgoztam multinál, de köszi, nem kérek belőlük.

Persze velük dolgozni más, mikor számlázol nekik 40-50ezer Ft/mérnökórát (persze ez nem a fizud) és közben úgy dolgozol, ahogy akarsz.

2021. jún. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

#13


Nem tulzas, elonynek irtak (ami nyilvan nem kovetelmeny), de egy olyan pozira linkedIn szerint tobb szazan jelentkeztek, ugyhogy atgondolando az elony mennyire kovetelmeny :)


Egyebkent en forditottjat tapasztaltam. Kis KKV-nal ment a micr-management (timesheet, orara lebontva stb.), managerek hivogattak siman (ceges telefon volt) estenkent, akar hetvegen is... Aztan meg sem becsultek. :) Ja de, amikor leleptem multiba dupla annyi fizetesert, amikor naluk felvetel freeze volt.. Na akkor kapkodhattak mar. :)

2021. jún. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
12# Ami 200e fölött van, azzal már elégedett lennék, ami 400e fölött, azzal meg egyenesen boldog. Nekem megfelel a magyar KKV, de egyszer szeretnék külföldre menni és ott érvényesülni. Ott mi lenne ezzel a helyzet?
2021. jún. 14. 23:18
 16/18 anonim ***** válasza:

#15


Ezt sajnos nem tudom, nem szeretnék hülyeséget mondani. Viszont a privát véleményem az az, hogy a programozó fizetés nem feltétlen annyival több kint a megélhetéshez képest, amiért megérheti idegen országban letelepedni hosszútávon. Kivéve persze ha ilyen jellegű ambícióid vannak, kalandot keresel stb :)

2021. jún. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Viszont a HO elterjedésével egyre több remote munkával keresnek meg engem külföldről, szóval afelé is érdekes lehet kacsintgatni
2021. jún. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
16# nem a fizu, hanem személyes okok miatt mennék.
2021. jún. 16. 02:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!