Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Programozó diákmunkáért...

Programozó diákmunkáért mennyi nettó órabér reális?

Figyelt kérdés

Budapesten, tapasztalat nélkül, egyetemen alapszakon végzős gyakornokként, kb 1 éves távra.

Mennyit tartotok reálisnak, mi a minimum?

Ha releváns, érdekes, hasznos tudást ad, mennyiért válallnátok?



2021. jún. 5. 06:23
A kérdező szavazást indított:
1200
1300
1400
1500
1600
1700
1800
2000
2200
Más
32 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Hát ez csillió dolog függvénye... amit ennyiből nem lehet meghatározni
2021. jún. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nyilván sok dologtól függ, de szívesen meghallgatnám, hogy pl multihoz C++/Java gyakornoknak mennyi, vagy kisvállalkozásnál frontend/backend/adatbázis/C++ stb. Irodai/távmunka, heti x óra változtat-e valamit?

Angol szakmai nyelvismerettel, de szerintem ez alap.


Illetve milyen szempontok alapján válaszolnál, mi vinné feljebb, mi lejjebb az elfogadható minimumot? Szóval ha a kérdésben nincs elég infó, kíváncsi vagyok, te milyen eseteket különítenél el, és melyikre mit válaszolnál.

2021. jún. 5. 06:49
 3/19 anonim ***** válasza:
82%
2021. jún. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Igen, láttam, csak kíváncsi vagyok azoknak a válaszaira, akik maguk vabnak/voltak ebben a helyzetben, illetve a munkáltató szempontjára.

Illetve ott is van bruttó 1300-2000 között sok minden. Ezért voltam kíváncsi, kinek mi a határ.


De ha már iskolaszövetkezet, neki miből van bevétele? A cég fizet a hozott munkaerő után x összeget/százalékot, vagy folyamatosan amíg foglalkoztatva van, von le x%-ot?

2021. jún. 5. 09:15
 5/19 A kérdező kommentje:
Tehát aki ilyen helyzetben van/volt és elhelyezkedett, mennyiért tette/tenné milyen jellegű helyre/munkára?
2021. jún. 5. 09:16
 6/19 anonim ***** válasza:
26%

1. hozzászóló vagyok


Én egyetem mellett elmentem melózni és nem suliszövetkezettel, és nem sulin keresztül


és nem bruttó 1300-2000 van, hanem a minimálbér alja, vagy kevesebbtől is és nem 2000 a vége


jah... számít csillió dolog


meg tudod-e találni fényben, vagy akár félhomályban is két kézzel a saját segged


valahol innen indul a téma, ami szintén tart a végtelenig


akárcsak a szakmai hozzáértés, szakirány és egyéb

2021. jún. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%

ui.: nemcsak skill létezik


de valahol semmi szakértelemre fizetnek 2000 NETTÓNÁL jóval többet is


valahol meg feléért elvárják, hogy medior legyél


akár ugyan abban a témában....

2021. jún. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%
De azért számít "kicsit" hogy te most wp-ben akarsz gányolni fs weboldalakat, vagy mikrokontrollereket bszkurálni, vagy banki rendszereket és egyebeket megint tök másban... vagy szerverekhez értesz-e, vagy mihez...
2021. jún. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Mint írtam a 2-es kommentben, nem wp gányolás, frontend annyira nem is érdekel. Nyilván komolyabb szakmai tudással rendelkezem már, ezen belül szélesebb palettával, de leírtam pár irányt. Szakmai tudás és tapasztalat nem ugyanaz, ne keverjük (pl referencia projektek, stb).

Nyilván látszik is, és teljesen megértem, hogy 0 tapasztalatra nem fizetnek 2000 nettót, azt csak az "IT szuper, rögtön kapkodnak utánad és halálra keresed magad" gyakoris tévképzetes trollok miatt írtam a szavazásba.

De ahogy a linkelt szövetkezetnél is latszik, azért 1300-1700 nettót már lehet találni, hirdetnek annyiért. (Ugye diákmunka esetén csak 15% szjat vonnak le.) És az se mindegy, hogy pár hónap, amit nyilván nem fizetnek meg, mert csak betanítás van addig, vagy hosszabb táv, amikor már hasznot is termelsz a cégnek. Multi vs kkv. Különböző területek. Tudom, hogy más, a kérdés az, hogy hol milyen.


Kíváncsi voltam, hogy átlagban mennyiért helyezkednek el így a pályakezdők, gyakornokok. Reális körkép-e az iskolaszövetkezet kínálata.

2021. jún. 5. 10:02
 10/19 anonim ***** válasza:
89%

"Szakmai tudás és tapasztalat nem ugyanaz, ne keverjük (pl referencia projektek, stb)."


nem keverem


"De ahogy a linkelt szövetkezetnél is latszik, azért 1300-1700 nettót már lehet találni, hirdetnek annyiért. "

hát, szerintem még duplájáért is, csak ritkábban és nehéz oda bekerülni


legalábbis jónéhány évvel ez előtt az BMF-ÓE-nél, meg a BME-nél is voltak ilyen álláshirdetések (IS)

2021. jún. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!