Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Másnak is hiányzik a szóbelizé...

Másnak is hiányzik a szóbelizés érettségiből?

Figyelt kérdés

Először tök boldog voltam, hogy oh így sokkal jobb lesz meg minden, de aztán most, hogy véglegesek az érettségieredmények és nem lehet már javítani rajtuk megváltozott a véleményem.

Egyik tanárom korábban azt mondta, hogy szóbelivel akár lehet jegyet is felhúzni. Törit például tök jó lenne ha kijavíthatnám.

Másnak is hiányzik a lehetőség vagy csak nekem?



2021. jún. 14. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek hiányzik aki pár %-al van lemaradva az elérni kívánt %-tól.


Szerencsére nekem nincs ezzel problémám, de képzelem azoknak milyen rossz lehet akik pl angolból emelteztek és 59% lett meg (71 pont a 120ból) itt ha valaki szóbelizik pl min. 20 pontot elér rögtön megvan a 60%, ha max pontot kap(30) akkor 67% (101 pont a 150ből) is lehetne a végeredmény.

2021. jún. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sokaknak hiányzik, itt GYK-n is többen írták. Különösen az emeltezőknek lehet rossz, hiszen valószínűleg az emelt érettségijük a felvételi tárgyuk, és egy orvosi esetében mondjuk nagyon nem mindegy, hogy milyen biosz-kémia érettségivel mennek. Én nem most érettségiztem, hanem már pár éve, de annak idején mindegyik érettségimen javítottam 5-10%-ot a szóbelibel. Jegy mondjuk az én esetemben nem múlt rajta, mert amúgy is mindenből elértem volna az ötös határát, de szóbeli nélküli pontszámokkal nem hiszem, hogy felvettek volna az álom szakra. Szóval kérdéses, hogy hogyan fogja ez befolyásolni a ponthatárokat (más tényezőkkel együtt persze), de azért sok sikert, ha most felvételizel! :)
2021. jún. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2 Köszönöm. Igazából én nem felvételizek, nem tanulok tovább csak kíváncsiságból kérdezem. Meg mondjuk én tudok felelni órákon jókat szoktam felelni még amikor voltak.

Az én tesóm például 5 tantárgyból is szóbelizett (mert csinált emelt szintű matekot), én (meg ugye mindenki ebben érettségi szezonban) pedig semmiből.

Azért neki teljesen más volt például.

2021. jún. 14. 17:34
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én egyelőre örülök neki, biztosan rontottam volna a szóbelivel az eredményeken. Nem tudom, hogy a ponthatárok kihirdetése után is ezt mondom-e, mikor kiderül, hogy azon a néhány százalékon múlt a szakom, amit esetleg össze tudtam volna szedni.
2021. jún. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
46%
Én felsőfokú felvételiken is szóbeliztetnék. Egy csomó olvasni nem tudó, szöveget értelmezni nem tudó kölök kerül főiskolára, egyetemre.
2021. júl. 5. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!