Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elte jog, Elte gazdálkodás...

Elte jog, Elte gazdálkodás menedzsment vagy Pte gazdálkodás menedzsment?

Figyelt kérdés

2021. jún. 15. 06:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Én hagynám a jogot, annyi jogász van már, mint a tenger...

A másik két szak elhekyezkedési lehetőségeit nem ismerem.

De amúgy valahogy tök más a kettő. Csináld azt, amelyik érdekel.

2021. jún. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
* bocs, másik szak, nem másik két szak
2021. jún. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2%

Pedig ezek közül az ELTE-ÁJK olyan téren mindenképp a legjobb, hogy az az ország elsőszámú jogászképzője. Gazdasági vonalon az ELTE vagy a PTE nem az elsőszámú. Nem ezen múlik a legtöbb dolog, de említésre érdemes szempont.


Viszont gyakorlati szempontból én inkább választanék egy olyan közgáz szakot, amit az országban csak nappali tagozaton lehet elvégezni (pl. alkalmazott közgazdaságtan vagy gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés), ha pedig utóbb még érdekel a jog is, az már akár működik levelezőn is, még az ELTE-n is. A fentiek közül a jogot választanám, mert amúgy rohadtjó előadások vannak a szakon, élmény nappalin hallgatni.

2021. jún. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Én pedig a jogot ajánlom, sok területen tudsz majd vele dolgozni, de tenyleg sok jogász van manapság.
2021. jún. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
34%

Az összes jogi egyetem jó egyébként, nemcsak az ELTE. Jogszabályok, tankönyvek szinte ugyanazok. Előadásokat tök jó hallgatni, de a tankönyveknél részletesebben nincs idő leadni a tananyagot. Azonban a jog az magolós. A gazdaság gondolom számolós.



Azt csináld, amit szeretsz, ez a lényeg

2021. jún. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

#5. "A gazdaság gondolom számolós."


Azért nem olyan vészes, összességében kisebb munka elvégezni egy üzleti közgáz szakot, mint a jogot, de a 3-as válaszomban említett két szakra, főleg az utóbbi osztatlan képzésre ez persze nem igaz.

2021. jún. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
10%

Ha be tudsz kerülni az elte jogra, akkor csináld azt, nagyon magas presztizsű diploma. Nagy a verseny a munkaerőpiacon, de ha nem lustálkodod végig az egyetemet, mész erasmusra, gyakornokoskodsz ügyvédi irodában stb. akkor nagyon jól lehet vele érvényesülni, és szép, érdekes szakma.


A gazdálkodás és menedzsment Magyarország legnépszerűbb egyetemi szakja (értsd: rengetegen végeznek itt, iszonyat nagy a túlképzés), ennyi menedzserre meg messze nincs szükség, főleg, hogy a legtöbb menedzseri foglalkozásban azért szükség van explicit ismeretekre (pénzügy, marketing, IT stb.) és ezekhez képest a gazdmen meg egy ilyen vegyesfelvágott, “nesze semmi fogd meg jól” feeling. Csak akkor menj ide, ha egyelőre semmi konkrétabb elképezelésed nincs az életről, csak szeretnél majd megélni valamiből. A gazdmen egy általános gazdasági alapozó képzés, nem nagyon ad semmilyen konkrét szakmát.

2021. jún. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
35%
Utolsó, tehát aki nem megy Erasmusra az lusta?
2021. jún. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
2%
Nem, az kihagy egy nagyszerű lehetőséget. Pont a jogászok esetében nincs olyan nagy jelentősége, de minden ilyen kis igyekezet számít, amikor az első munkahelyedre pályázol.
2021. jún. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem meg van jelentősége az erasmusnak, szokták szeretni pl. a nemzetköziesebb irodák, cégek. Mert nyelvhasználatnál nagy előny.


Nem lehet A-t vagy B-t mondani. Ha a gazdaság érdekel, menj arra, ha a jog, akkor pedig arra. Gazd szakot jogi egyetem után bőven elvégzel levelezőn, fordítva már nem annyira egyszerű.


A jogi szak egy életstílus, hivatás, ha nem jön be ez a miliő, akkor inkább hagyd.

2021. jún. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!