Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megérné átmenni gazdálkodási...

Megérné átmenni gazdálkodási és menedzsment szakról pénzügy-számvitelre? Vagy inkább valami erősebb mesterképzést végezzek el gazdmen alapszak után?

Figyelt kérdés

Még csak 2 félévem van meg az egyetemen, de elgondolkodtam, hogy lehet át kéne menni, mert sok helyen olvastam, hogy a pénzügy-számvitel alapszak már önmagában jó, míg a gazdmen csak valamilyen szakosodó mesterképzéssel "ér valamit".

Így be kellene pótoljam azokat a tárgyakat, amiket a számvitelesek már megcsináltak, és én néhány gazdmenes tárgyat feleslegesen csináltam meg.


Ti mit tennétek?


2021. jún. 15. 10:44
 1/3 anonim válasza:
Eslő évben még ugyanazt veszitek, most még simán átmehetsz. A pénzügy jó lenne ha pénzügyes, könyvelős területre akarsz menni. Ha így van, még most időben vagy hogy átjelentkezz.
2021. jún. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De már voltak különbörő tárgyaink
2021. jún. 15. 11:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Semmiképpen nem mennék át. A psz száraz, mint novemberi avar, unalmas és magolós. A dolog értelmesebb részét úgyis csak mesterszakon tanítják, könyvelgetni meg könyvelgessenek a biorobotok. Egy gazdmenes is bármikor beülhet controlling osztályra, ne aggódj, nem ezen múlik. Viszont sokkal érdekesebb szak. Szakváltás helyett inkább próbálj meg jól tanulni, keress gyakornoki helyet minél nevesebb multinál, és juss ki külföldre erasmussal. Egyrészt a gyakornoki helyen jobban fogod látni, mi érdekel igazán, másrészt meg tényleg felesleges mendemondákra alapozva szakot váltani. Majd elmész pénzügy mesterszakra, ha még mindig a pénzügy érdekel.


Ne ülj fel a kishivatalnok szemléletű magyar közvélekedésnek, hogy a pénzügy-számvitel a csúcsok csúcsa... A számítógépes automatizálás hamarosan kiüti a számvitelesek java részét a piacról, mehetnél SSC-ben adatrögzíteni amíg legalább erre szükség lesz… nincs szükség ennyi biorobotra…

2021. jún. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!