Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt történelem érettségire...

Emelt történelem érettségire hogyan készültél fel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Jövőre történelemből szeretnék érettségizni, minél több pontot akarok elérni. Milyen könyvekből lenne érdemes felkészülnöm? Esetleg tudnátok írni pár taktikát, jó tanácsot, amivel több pontot szerezhetnék, vagy könnyebben megjegyezhetném az évszámokat, stb..?

Hány százalék lett a tietek?

Előre is köszönöm szépen a hasznos tanácsokat! :)



2021. jún. 14. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A szóbeli is írásbeli érettségi tételeit is kiadják könyvben évről-évre. Az első vagy 60, a második vagy 300 oldal.

Én 4 éve ezt a kettőt bifláztam be és élesben nem ért meglepetés semmiből. :)

2021. jún. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Ez engem is érdekelne, mivel jövőre én is történelemből fogok emeltezni.

1es megtudnád mondani a könyv szerzőjét, mivel rengeteg könyv van, és hogy pontosan mi a címe vagy hogy hol keressem pontosan ezt a 2 könyvet?

2021. jún. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

11 éve érettségiztem emelt töriből, akkor 94% lett összesen.


Azóta sok dolog változott, így nem tudom releváns -e.


A négy év töri könyve nyilván fontos + az atlasz jó ismerete.


Volt egy Zöld könyv, azt hiszem 3 vagy négy kötet, történelem feladatgyűjtemény volt, Száray volt a szerzője. Nem tudom, hogy ez kapható -e még, de abban az emelt töri írásbeli témakörei szerint volt bontásban a feladat és a megoldások. Nah azokat csináltam végig, jó nehéz, de az a legjobb.


Előző éves töri feladatsorok, emelt szinten alap, ha van időd, közép szinten is mehet, ez jó sok, kb. 16 év anyaga *2.


Esszéket írni, gyakorolni, mert az sok pont, az emelt érettségi feladatgyűjteménybe van megoldás.


Mellette még szereztem random emelt töri gyakorló könyveket.


Van egy jogszabály az érettségi vizsgákról, abban benne van pontosan, majdnem évszámra pontosan, hogy mi a pontos tananyag. Nem is kellett egy valag évszámot magolni, mikor anno az a rendelet leírta, hogy mely fogalom, évszám helyszín stb. kell. Ezt érdemes előkeresni.


Szerintem az írásbeli a legfontosabb, majd utána a szóbeli, arra azért fel lehet készülni 2-3 hét alatt, az írásbelire viszont több idő kell, mert sok pont és eléggé random.

2021. jún. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Két éve tettem emelt törit, 92% lett.


Alapvetően mindig szerettem a tárgyat, mindig ötös voltam belőle mert baromi sokat tanultam, készültem, érdeklődtem stb. Utolsó két évben faktra jártam, ott átvettük újra az összes anyagot, plusz gyakoroltunk szóbelire, és _rengeteg_ esszét írtunk.


Akkor áprilisban elkezdtem átnyalni az összes dolgot ami kellhet - ezt a 3. válaszoló kifejtette, hogyan találod meg- plusz megoldottam vagy 10-12 emelt érettségis feladatsort, azokat kiértékeltem utána. Könyvből én csak a Száray-sorozatot használtam, mivel az volt meg alapból. Ez tartott mondjuk 3 hétig, utána egy hét lazább ismétlés, aztán érettségi. Ez volt kb az írásbeli.


Szóbelire megvettem az aktuális évi Studium Generale kidolgozott tételes könyvet, töviről hegyire bevágtam, aztán ennyi. Ez egy jó hónap volt, szerencsére ezen kívül csak magyarból volt szóbelim (matekból ugye nincs, másik két tárgyam nyelv volt, de azokat letudtam 11.végén), és 1-1 téma végén kerestem minta szóbeli kérdéssort (ez nincs az SG könyvben), azt eljátszottam, hogy felelek belőle, stopperrel.


Az évszámokat pedig még tanév közben mindig kigyűjtöttem 1-1 anyagrészből, így érettségire ott voltam egy pár oldalas listával, nem kellett már akkor kapkodni.

2021. jún. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#1

Az emelt írásbeli tételek címe "Történelem érettségi témavázlatok", írta B. Mátyus Gyöngyi és Bori István. Kiadta az Antak BT.

A szóbeli tételek címe "Kidolgozott emelt szintű történelem érettségi tételek", írta Vági Attila és Nagy Vilmos Márton. Kiadta a Műszaki Kiadó.


Amúgy minden évben más a könyv. Sok változat van de mindegyiknek megfelelőnek kell lennie, mert országos szinten ugyanazok az érettségi témakörök. Kérdezzétek meg a töritanárotokat is, ő mit ajánl jelen pillanatban.

2021. jún. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!