Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mindenre emlékeztek, amit az...

Mindenre emlékeztek, amit az iskolában tanultatok?

Figyelt kérdés

Ha megállítanak az utcán és feltesznek nekem valami alapműveltségi kérdést (amit tanulnom kellett volna), én azért sem tudnék rá válaszolni (ha nem tudnék), mert rég elfelejtettem, nem azért, mert nem tanultam meg korábban. Ezzel szemben szeretik az ember fejéhez vágni, ha valami olyasmit nem tud, amit iskolában tanítanak. Ezek szerint a legtöbb ember megjegyezte azt, amit az iskolába tanult. Nekem ez a csoda kategória.


Olyat is hallottam már, hogy valaki félbehagyja az egyetemet és évekkel később sikeresen befejezi. Gondolom itt is arról van szó, hogy évek távlatából emlékezik mindenki azokra, amiket tanult. Számomra ez csoda kategória. Írni, olvasni és számolni (alapszinten) tudok, mert rendszeresen használom az elsajátított tudást. De ha valami olyasmit tanulok, amit hónapokig nem használok, azt már újra kellene tanulni.


Akármit olvasok, akármilyen filmet nézek, akármilyen videót nézek a Youtubeon, alig marad meg hosszútávon valami.

Nekem van valami memóriaproblémám?



2021. jún. 18. 00:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha megállítanának az utcán, zavaromban a nevem se jutna eszembe szerintem. Viccet félretéve, én is rengeteg mindent elfelejtettem. Viszont azt is tapasztalom, hogy ha egyszer megtanulsz valamit, később ha el is felejted, könnyen vissza bele tudsz rázódni, mikor már tudod, hol keresd, ha látod ismerős, másodszorra már nem olyan nehéz megtanulni.
2021. jún. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha megallitanak, es barmi torivel kapcsolatos dolgot megkerdeznek, valoszinuleg egy masodik osztalyos hamarabb ad jo valaszt, mint en, ugyanez a sporttal, foldrajzzal kapcsolatban... Bezzeg biokemiat nem szoktak az utcan kerdezni. :D
2021. jún. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz velük, az egész alapműveltség dolog egy nagy képmutatás. Hidd el, tőlük is lehetne olyat kérdezni amire nem tudják a választ. A lényeg, hogy azt tudja jól az ember amit használ is, amire tényleg szüksége van. Sajnos ebből kevés van, mert az iskolában tanulta a sok felesleges dolgot......
2021. jún. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Létezik passzív tudás.

Bő 20 éve érettségiztem. Jelenleg alapszakon matematikát tanulok. vagyis nem tanulok, mert egyszerűen bármi szóba került, ahogy a tanár beszélt róla, azonnal tudtam, miről van szó. Minden vizsgám jeles lett. 2 nap rákészüléssel.

DE ez nem jelenti azt, hogy az utcán megállítva is tudtam volna válaszolni mondjuk arra, hogy milyen integrálási szabályok vonatkoznak a logaritmikus függvényekre.

2021. jún. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát. :)
2021. jún. 18. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!