Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosok, orvostanhallgatók!...

Orvosok, orvostanhallgatók! Mire emlékeztek az első két évből?

Figyelt kérdés
Mondják, hogy ezeket elfelejti az ember, talán az élettan kivétel, na meg akinek később kell a szakjában. Viszont én félek, hogy ezeket ha elfelejtem nem lehetek jó orvos, vagy meg fognak alázni, pedig már most kezdem elfelejteni az első félévet...

2019. márc. 16. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Anatómia szigorlat öt lépcsős vizsgája örök emlék marad. :)
2019. márc. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Emiatt ne parázz. Gondolom nem az óceán közepén egy hajón fogsz dolgozni. Manapság bármikor, bárminek utána tudsz nézni.
2019. márc. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem :) Az se baj, ha nem jut azonnal eszembe egy dolog, hanem utána kell néznem/kérdeznem? (Mostanság elég sok rémtörténetet hallottam)
2019. márc. 16. 18:50
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
40 éve a szakmában levő kiváló orvosok is kinyitják néha a régi könyveket ha elbizonytalanodnak valamiben. Egyáltalán nem ciki.
2019. márc. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Kémiából csak annyira, hogy van olyan, hogy -SH csoport. Fizikából a gépek működési elve megvan, sejtbioszból az organellumok feladataira, Molbiosz meg genetika. Hát valami TATA box :D

Bikémből nyilván nem tudom az összes folyamatot, de a gyógyszer támadási pontok meg a primer enzimhiányos betegségek megvannak, de mondjuk ezeket tanulnod is később más tárgyból is. A neurobiosszal az a baj, hogy eltelik 3 év, mire újra tanulsz neourologiát, aztán addigra kezdheted az egészet kb elölről. Az anat az végül is folyamatos használatban van, még ha nem is olyan mélységben, mint akkor.

2019. márc. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért én ismételgetek, ahogy jönnek elő a dolgok különböző tárgyakból, mondjuk urológiából az urogenitalis rendszer anatómiáját, vagy a vese élettanját. De azért ezek megmaradtak amúgy is, még ha nem is az egész, de amit valóban hasznosítok majd a mindennapokban, azok igen.
2019. márc. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól megtanulod az első két év tárgyaid, akkor a szükséges infók ott lesznek a fejedben, a háttérben. Megalapozod a tudásodat, felkészít a klinikai tárgyakra. (Nem véletlen alapozó modul.) Nagyon sok minden nem fog kelleni így direkt vagy egyáltalán nem.

A fontosabb dolgokat a következő években akarva/akaratlanul úgyis átismétled. Harmadévben elővettem az élettant, negyedévben az anatot, a fizikának a szükséges részét átbeszéltük radi gyakon/elmondták előadáson.

Te csak tanulj becsületesen, legyél tisztességes a betegekkel és szorgalmas a gyakokon.

2019. márc. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ugye mindenki mondja, hogy az első két évet csak túl kell élni. De én rettegek, hogy ha valami később nem jut eszembe, amiatt rossz orvos leszek. Mindenesetre megyek tovább, és nem gondolkozol túlságosan előre.
2019. márc. 17. 15:19
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem ezen ne aggódj. A gyakorlatban bizonyos dolgoknak, mint pl. a részletes szerkezeti képeletek kémiából, nem nagyon fogod hasznát venni. Ami igazán fontos tudnivaló, az meg újra és újra előkerül a szaktárgyakon belül. Az első két év arra jó, hogy szelektáljanak egy kicsit, meg hogy megadják azokat az alapokat, amikkel egyáltalán megértheted a későbbieket. De azok az alapok azért meg is fognak maradni, ne aggódj. Üdv, egy hatodéves.
2019. jún. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!