Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE-IK-ra hogy történik az...

ELTE-IK-ra hogy történik az átjelentkezés?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nagyon úgy néz ki, hogy a 398 pontommal pár pontos lemaradásom van és nem fognak felvenni az ELTE-IK-ra, ez csak az egri Eszterházy-ra lesz elég. Viszont úgy láttam az Eduline-on, hogy az ELTÉ-re való átjelentkezéshez a bennmaradáshoz szükséges kreditek felét kell összegyűjteni ahhoz, hogy átrakjanak Egerből Budapestre, mindezt pedig már az első félévben is megtehetem. Ez most melyik intézmény kreditjeire érvényes; Eszterházy vagy ELTE? Ezután ha lesz elég kreditem, akkor államira vagy önköltségesre tesznek át? Ha önköltségesre, akkor hány kredit kell az ELTE-IK-n ahhoz, hogy áttegyenek az államira?

2021. jún. 18. 11:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Eltéset pontosan nem ismerem, de ez általában úgy szokott kinézni, hogy egy félévben összeszedsz x kreditet és hozzá teljesítesz egy y átlagot. (Saját esetemben 27 kredit kellett egy félévhez és 4.5ös átlag.) Ezt a te esetedben az elte határozza meg, de a saját egyetemeden kell teljesítened az elvárásokat.

Ha ez megvolt, akkor utána lehetett átjelentkezni és vársz, reménykedsz hogy átvegyenek.

Átvételhez az adott kar/szak oldalán oda szoktak írni, hogy mire lehet átvételt nyerni, de viszonylag kevés helyen láttam, ahova csak önköltségesre vennének át. Szintén saját tapasztalatban, akikkel együtt én átjelentkeztem, mindenki államiról-államira került.

Ha mégis önköltségesre vennének át és te ezt elfogadva beiratkozol, akkor ott nem kreditfüggő, hogy mikor kerülsz államira.

Jó átlag kell hozzá és szerencse, mert ha nincs hely az államin, akkor nem sorolnak vissza oda.

2021. jún. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

ETVSz 14. §

(1) A felvétel szabályait az ide vonatkozó hatályos jogszabályok alapján az Egyetemi Felvételi Szabályzat határozza

meg.

(2) Intézményváltási ügyekben első fokon a Kari Tanulmányi Bizottságok járnak el. Az átvétel szabályairól a kari

szabályzatok rendelkeznek.

(3) Az intézményváltoztatási kérelemhez be kell nyújtani a leckekönyv hitelesített másolatát, továbbá annak a

felsőoktatási intézménynek az adott szak(ok)ra vonatkozó tantervét és tanegységleírását, ahol a hallgató jogviszonya

fennáll. Államilag finanszírozott képzésre történő átvétel kérelmezése esetén be kell nyújtani továbbá a már elvégzett,

finanszírozott félévek számáról szóló tanúsítványt is.

(4) Szakcsoportos felvétel esetén a szak választásának szabályait a kari szabályzat határozza meg.

(1) Átvétel esetén más felsőoktatási intézmény hallgatója megszünteti jogviszonyát az eddigi

intézménnyel és az Egyetemmel létesít hallgatói jogviszonyt. A már elvégzett félévek számáról és a

finanszírozás típusáról szóló tanúsítványt a szakos jogviszony létesítésekor minden esetben be kell

nyújtani.

(2) Más egyetemek azonos karáról és szakáról történő átvételről az illetékes intézetek javaslatára a

dékán dönt. Az átvételt kérelmező hallgató számára elő lehet írni felvételi vagy különbözeti

vizsgákat.

(3) Más intézmények nem azonos karáról és/vagy szakáról felvételi eljáráson kívüli átvétel csak

költségtérítéses képzésre történhet. Az átvételről az illetékes intézetek javaslatára a dékán dönt.

(4) A tantárgy-beszámítási lehetőségekről a jelen szabályzat 59. § szakasza rendelkezik.

(5) A következő tanévre szóló átvételi kérelmet az oktatási dékánhelyetteshez kell benyújtani

legkésőbb február 10-ig. (Ha felvételi vizsgára várhatóan nincsen szükség – lásd 14. §(2) pont –

akkor a tavaszi félévre is kérhető átvétel. Ilyen esetekben a kérelem beadásának határideje az őszi

félévre vonatkozóan május 15., a tavaszi félévre vonatkozóan november 30.)

2021. jún. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!