Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Átjelentkezés vagy újrafelvéte...

Átjelentkezés vagy újrafelvételi? Mi történik közben az aktuális jogviszonnyal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gondolkodom, hogy átjelentkezek egy másik egyetemre. Tudom, hogy 2 lehetőség van, de mi ezek között a különbség? Melyiket mikor érdemes? Az állami ösztöndíj megtartásán kívül van vmi haszna ilyen esetben az újrajelentkezésnek? Illetve mi történik eközben a jelenlegi jogviszonyommal? Ha nem vesznek fel/át, ugyanúgy folytathatom a jelenlegit? Köszönöm előre is



2021. jan. 20. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A hallgatói jogviszony a másik egyetemre átvétellel szűnik meg, annak a napján. HA NEM VESZNEK ÁT, MARADSZ. Az átvételi kérelem beadásának határideje van. Az átvétel feltétele lehet bizonyos kreditszám, tan. eredmény elérése és szinte biztos, hogy csak fizetősre vesznek át.
2021. jan. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha átvesznek, akkor a beiratkozással megszűnik a régi jogviszonyod, aktív/passzív/meg nem határozott helyett, intézményváltó leszel. Egyébként én bárkivel beszéltem az átjelentkezéssel kapcsolatban, mindenki államin volt és azon is maradt, így énis államis voltam és az átvett intézményben is az vagyok. DE ha esetleg nem arra vennének át és emiatt eldobnád az átjelentkezést, azt is lehet, szimplán annyival hogy nem mész el az új helyre beiratkozni. Akkor az egész átvételesdi vége és folytathatod a régi helyeden. Ugyanez történik ha nem vesznek át. Szerintem ha ugyanaz a szak, akkor érdemes inkább átvételt kérni, nekem például könnyebb volt tudni, hogy azonnal másodéves leszek, nem vettem el a felvételi miatt elsősöktől helyet, elfogadott tárgyaim már augusztus közepén megvoltak, ráépülős tárgyakat azonnal feltudtam venni. Míg nálunk ha felvételizel, akkor felvételi napján kellett behozni a kreditátviteli kérelmeket és szept végén bírálták el.. Addig minden órára be kell járni (hiába azt már egyszer teljesítetted), nem vehetted fel a ráépülős tárgyakat, illetve mire elbírálták, addigra letelt a 2 óra hiányzás és már csak emiatt sem tudtad volna felvenni “ami járna”

Nekem pont egy ilyen szituációt kellett végignéznem, mivel megismertem egy elsőévest, aki tulajdonképpen másodéves lehetett volna ha átjelentkezik, de felvételi miatt csúszott egy évet, mert az anatómiát szeptember végére fogadták el és kórélettant nem tudta volna teljesíteni, mivel szeptemberre már több mint 4 óra hiányzása lett volna, amire nem adható aláírás..

2021. jan. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És átjelentkezhetek másik intézménybe, másik szakra azonos képzési területen belül?
2021. jan. 20. 14:44
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Azonos képzési területen belül igen, az átvétel méltányosásági alapon történik, jogorvoslat nincs ellene. Az átvételről az átvevő étesíti a TO-t.
2021. jan. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kettes voltam,

Igen természetesen, mi is azt tettük. Elvileg nekünk olyat is mondtak, hogy csak akkor vesznek át ha az azonos évi felvételi pontot elérjük, mivel a ponszámot is oda kellett írni a kérvényre, de három átvett közül csak nekem lett volna meg a pontom ha ez kellett volna. Úgyhogy az ilyesmi se tántorítson el. Én úgy voltam vele, hogy megpróbálom, ha sikerül akkor nagyon boldog leszek, ha nem, akkor elfogadom hogy ott kell végeznem ahol elkezdtem, de veszteni nem vesztek semmit.

2021. jan. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet a jogviszonnyal új felvételi esetén? Megszűnik? Vagy csak akkor szűnik meg, ha be is jelentkezek a másik intézménybe?
2021. jan. 27. 09:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Új jogviszonynál általában írni szoktak a régi to-nak hogy nem folytatod tovább az egyetemet
2021. jan. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!