Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit vesznek figyelembe gimnázi...

Mit vesznek figyelembe gimnáziumi átjelentkezésnél illetve hogy történik ?

Figyelt kérdés
9.osztalyos vagyok és idén még a jelenlegi gimnáziumba szeretném befejezni ezt az évfolyamot , illetve értelme sem lenne. Általános iskolában 3-4-es tanuló voltam a felvételim pedig csak 44 pontos lett (amit abba a gimnáziumba írtam ahova át szeretnék jelentkezni). Viszont a 9.évfolyamot legfőképp 5-össel fogom zárni. Illetve még hozzá tenném hogy az a gimnázium ahova átjelentkezni szeretnék sokkal erősebb gimi úgymond és kicsit félek hogy nem vesznek át. Mellesleg még azt szeretném kérdezni hogy mikor érdemes az átjelenkezés? Válaszát előre is köszönöm!
2021. márc. 14. 21:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha gimnáziumból szeretnél átmenni másik gimnáziumba akkor a következőket szokták megnézni:

- tanulmányi eredmény

- hiányzás és magatartás

- második idegen nyelv

- versenyeredmény

- személyes elbeszélgetésen szimpatikus kell, hogy legyél

- a főbb tárgyakból (matek, magyar, angol) megnézik, hogy hol tartasz

- szabad hely a a leendő osztályodban


Top gimik nem nagyon szoktak átvenni gyengébb gimikből valakit. Például hiába voltál ötös matekból kilencedikben akkor se vesznek át a Fazekasba spec matra.

Elképzelhető, hogy az általad kinézett gimi simán elutasít mert nem akar bajlódni veled ebben a járványügyi helyzetben.

2021. márc. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igazgatói döntéskör. Az iskolát kellene felhívni a szüleidnek, és érdeklődni a menetéről. Néhány iskola a honlapjára is kirakja a menetét, követelményeit (átvétel vagy átjelentkezés címszó alatt).
2021. ápr. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!