Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Államvizsga tételek kidolgozása?

Államvizsga tételek kidolgozása?

Figyelt kérdés

Nyáron szeretnék egy kicsit előre dolgozni és kidolgozni a tetelekbol párat (remélem össze is jön) és ehhez szeretnék tippeket kérni.

Kb hány oldalra szokott kijönni?

Hogy álljak neki, tök nagy témákat fog át némelyik:(

Előre rettegek az utolsó évtől, szakdoga témám nincs is, legalább ezzel tudnék kezdeni valamit.

Egyébként btk-ra járok ha ez számít.



2021. jún. 19. 11:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenne szerezned előzőéves kidolgozásokat. Láthatnád a terjedelmet is, és kis munkát is spórolhatnál vele.


Ugye az a baj, hogy egy tétel kidolgozásnál az is számít, hogy aki elkészíti annak mennyi az előtudása, ugyanis azokat nem feltétlenül fogja beírni, vagy csak utal egy könyv példára- fejezetre. Így előfordulhat, hogy neked így 10 oldalas lesz egy tételed, másnak pedig 7 oldal, vagy 13 oldal....szóval ettől is függ.

Alapvetően nem is biztos, hogy az oldalak számítanak, hiszen Te is tudod, hogy a semmiről is lehet oldalakat írni, és a lényeget is összelehet foglalni pár oldalban.


Döntsd el, hogy összefoglalót akarsz írni, vagy teljes kidolgozást. A te szád íze szerint, vagy mindenki számára fogyaszthatóan. Ha teljes kidolgozást csinálsz, akkor ezt akár cserélheted is másokkal, szóval lesz csere alapod, ez sem utolsó dolog.


Fontos tisztában lenni azzal, hogy az államvizsgán nem lesz időd sok oldalról beszélni, pár perced lesz rá (15-20 perc környékén lesz). Ezért van egy olyan stratégia, hogy minden tételről készítenek 2-3 oldalas áttekintőt, és ezt fogják ott elmondani, ez adják vissza, és akkor majd kérdeznek. Lehet érdemes lenne ilyet készítened.


Egyébként az én példámnál maradva, bár ttk-s voltam, de volt 4 oldalas és volt 85 oldalas tételem is, de mindegyikről készítettem egy tétel minimumot, ami max 3-4 oldal volt és benne volt egy vázlat, illetve kulcsszavak. (nekem voltak benne számolások is, így nekem ezek is voltak a tételekben).

2021. jún. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
reálisan egy tételnek se kéne 4 oldalnál többnek lennie (kidolgozva), mert időd se lenne elmondani, és esélyed se lenne mind megjegyezni (bár nekem talán 3 oldal volt a legtöbb). kulcsszavakat használj, a lényeget írd ki.
2021. jún. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Annak tényleg semmi értelme ha 15-20 oldaas fogalmazást írsz. Ahogy az előző mondta kulcsszavasan, vázlatosan jegyezd meg hogy miről kell beszélni kulcsadatokkal, fogalmakkal stb. Ez tényleg max 2-3 oldal/tétel. A legcélravezetőbb viszont tényleg az, ha felsőbbévestől, tanártól próbál az ember kidolgozottat beszerezni. Sikeressége attól is függ, mennyire fog egyezni majd a te tételsorod, mint az eddigiek. Jelentősen egyébként amíg a tanterv nem változik meg, addig a tételsoron sem módosítanak.
2022. febr. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!