Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ciki minden hétvégén hazamenni...

Ciki minden hétvégén hazamenni a koliból/albérletbõl egyetemen?

Figyelt kérdés
2021. jún. 23. 17:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem senkit sem érdekel, hogy hazamész-e. Mármint szerintem rengetegen szoktak hazamenni, szerintem nincs ebben semmi gáz. Szerintem akik csak az egyetem miatt vannak az adott városban, de amúgy máshol laknak, azok sokszor hazamennek és még nem önállósodnak tejesen. Én például abban a városban lakik, ahova egyetemre is járok, szóval én még itthon lakok, de egy csomó ismerősöm van, aki mindig csak maga az egyetem miatt jön, de nem dolgozik itt, nincs se párkapcsolata, se semmi, szóval igen, hétvégente visszamennek a szüleikhez. Szerintem okés.
2021. jún. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Lakótársam szerint az
2021. jún. 23. 18:19
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
Nem ciki, csak épp minek. Akkor van idő találkozni másokkal, tanulni.
2021. jún. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

Eddig úgy tapasztaltam, hogy mindenki más viszonyban van a szüleivel.


Vannak olyan már egyetem alatt független emberek, akiknek soha sem volt jó kapcsolatuk a szüleikkel különféle okok miatt, így számukra nyűg meglátogatni őket vagy éppen hazamenni pár napra és ők azok akik másoknak azt mondják, hogy ciki ha ennyi vagy a szüleiddel.


Azok az emberek, akik jóban vannak szüleikkel és ténylegesen szeretnének velük időt tölteni vagy mondjuk otthon vannak állataik és őket szeretnék látogatni, játszani velük. Ők azok akik hazamennek.


Biztos vagyok, hogy a lakótársad fejében ciki ez a dolog, de ez még nem jelenti azt hogy ez egy univerzálisan ciki dolog.


Van aki szerint az és van aki szerint nem.


Mindeesetre 1 dolgot tanulj meg. Azaz igazán ciki, ha foglalkozol azzal, hogy mi számít cikinek és nem azt csinálod amit szeretnél, mert akkor csak mások kielégítése miatt nem csinálod azt ami neked jól esik.

2021. jún. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem ciki, sőt én azt tapasztaltam kimondottan gyakori. Inkább csak azok maradnak ott hétvégente a koliban/albérletben, akinek valami konkrét oka van rá (pl. hétvégén az egyetem városában dolgozik, nagyon messze lakik és nem éri meg neki időben/anyagilag hazajárni, rossz a kapcsolata a családjával, nincsen hová hazamennie és életvitelszerűen ott él stb.). Míg aki teheti és szeretne is, az inkább hazamegy. Sokan szeretnek a családjukkal lenni, sokaknak otthon vannak a barátai vagy éppen a párja és akkor ott tudnak találkozni, sokaknak kényelmesebb otthon elintézni ezt azt, illetve sokan egyáltalán nem szeretnek kollégistának lenni, nem jönnek ki a szoba/lakótársakkal, nem tetszik nekik a környezet, nincs miért ott maradniuk és ilyenek.

Én például úgy terveztem az egyetem előtt, hogy csak ritkábban fogok hazajárni, max. havonta. Mindig is jó volt a kapcsolatom a szüleimmel, szerettem velük lakni, nem volt közöttünk semmiféle konfliktus, de én már nagyon vártam, hogy végre egy nagyobb városban lakhassak és picit önállóbb lehessek. Én előtte otthon laktam, nem nagyon jártam sehová, nem nagyon csináltam semmit stb., mert otthon vidéken nem nagyon volt mit csinálni vagy hová menni. Szóval azt vártam a kolis élettől, hogy akkor ott majd elkezdhetem kialakítani a saját kis életem, úgyis lesznek új ismerőseim, úgyis több lehetőség van egy egyetemvárosban, a kolis élet is biztos tök jó lesz, mindig történik valami és biztosan élvezni fogom. Viszont egy-két hétvégét töltöttem csak a koliban, utána már mindig hazajártam hétvégente. Ennek oka az, hogy az összes kolis szobatársam és a szaktársaim többsége (legalábbis akikkel jóban voltam) is mindig hazamentek, így én egyedül maradtam ott. Oké, hogy hétvégén jobban ráértem volna eljárni ide-oda, beszélgetni, programokat szervezni stb., de nem volt kivel. Szóval tök egyedül voltam és akkor már úgy voltam vele, hogy minek maradjak ott, inkább hazamegyek én is és akkor a családommal lehetek. Nálunk tényleg az volt a jellemző, hogy az utolsó óra után mindenki már pakolt is össze (sőt, sokan már reggel bőrönddel érkeztek az órára, onnan már mentek is az állomásra) és mentek haza. Volt olyan szobatársam, aki szerda délután már nem volt a koliban. Illetve úgy voltam vele, hogy akkor már hazahordtam a szennyest (a koliban nálunk nagyon rosszul volt megoldva a mosás) és otthon főztem, vittem magammal kaját a hétre. Én örültem volna neki, ha nem így alakul, de ez van.

2021. jún. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki. Én kolis vagyok, nagyon gyakran járok haza, mert akkor tudok találkozni az ottani barátaimmal. Jó a kapcsolat a szüleimmel és testvéreimmel is. Plusz Budapesten rengeteg dolog van, ami a vidéki egyetemvárosomban nincs. Egyébként nagyon szeretem azt a helyet, ahol tanulok, már itt is vannak barátaim, így nem csak akkor vagyok itt, ha órára kell mennem. Az, hogy hol vagyok attól függ, hogy hol van épp jobb programom. Pl most is a koliban vagyok, pedig rég letudtam minden vizsgát.
2021. jún. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Hibrid oktatás alatt szobatársammal mindketten csak 2-2 napra utaztunk le koliba és mentünk is haza órák után. Csak a pénzköltés miatt csodálkoztak a többiek, de olyan nincs, hogy ciki ilyesmi tanult felnőttek között.
2021. jún. 24. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%
4, minek kell általánosítani, nekem sincs jó kapcsolatom apámmal, ezért nem szeretek hazajárni, ettől független soha nem cikiznék olyat, akinek megadatott, hogy szerető családja legyen. A diszfunkcionális családban felnövő emberek pont, hogy érzékenyebbek az ilyenekre és nem cikiznének másokat.
2021. jún. 24. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden hetvegen hazamentem, a szuleimhez es a nagyszuleimhez is, es ingyenelo eletkeptelen "felnottkent" meg a mosast is hazavittem, es rengeteg kajat vittem magammal vissza a koliba. Szerintem nem volt ciki, de talan annak a kb. 150 embernek se, akik ezt csinaltak ott, 3-4 ember maradt szintenkent bent hetvegre az 50-bol.
2021. jún. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

8# Szerintem pár mondatok kommentben nem lehet általánosítások nélkül írni.


Nyílván nem egy kőbevésett szabály és nem mindenkire értettem, csak az ilyen emberek küzött vannak akik cikinek tartják.


Nekem barátnőm ilyen. Utálja az édesanyukáját, apját nem ismeri (én sem, nekem 1,5 évesen meghalt) és emiatt ő maximum 3 havonta megy haza, de a legideálisabb esetben szerintem soha sem menne, csak járja a tisztelet köröket.


Ezzel szemben én hetente járok haza és rettenetesen furcsának tartja az egészet.


Szimplán, mert nem érti meg az édesanyukám és köztem lévő kapcsolatot, meg amúgy van 4 (10 éves) teknő, 4 új szülött cica, 2 felnőtt cica, akiket szintén látogatok ilyenkor és kb az egésznapot velük töltöm.


Ezt sem érti igazán, mert elmondta hogy ő soha sem tudott egyetlen állathoz sem kötődni komolyabban, mert gyerekkorába soha semmi sem volt biztos.


Stb...


Ő sem cikiz másokat, de az ő fejében nem normális az hogy valaki ilyen gyakoran megy a szüleihez, de elfogadja.

2021. jún. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!