Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki kell koltoznom albérletbol,...

Ki kell koltoznom albérletbol, ha a bérlő mondvacsinált okok miatt felmondja a szerzodest?

Figyelt kérdés

Fizetek rendesen és a szerződés korlátozott időre szol,

Akkor mondható fel azonnal:

-ha nem fizetek

-ha felszólításra sem fizetek

-ha valaki életvitel szeruen lakik itt rajtam kívül

-ha olyan kárt okozom amelyel egészséget karositok

-ha nem engedem be a szükséges javításokra a tulajdonost

Ennyi ezek között nincs olyan hogyha megromlik közöttünk a viszony stb.



2020. nov. 20. 23:26
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
83%
"megromlik közöttünk a viszony stb" Mesélj csak! Megpofoztad?
2020. nov. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy a bérlő.


Mik a mondvacsinált okok? Amiket leírtál, hogy mikor mondható fel a szerződés azonnal, az benne is van a szerződésben? Azonnal akarja, hogy költözz? Ha nem, akkor mennyi időt hagy rá? Mit írtatok a szerződésbe, hogy lehet felmondani a szerződés lejárata előtt?

Ezt mind ide kellene írnod ahhoz, hogy tudjunk segíteni.

2020. nov. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, annyit tudjál, hogy ha jogosan vagy bent, akkor a birtokvédelem még a tulajdonossal szemben is megillet!
2020. nov. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Annyi történt h beragadtam a lakásba, kijöttek ők először nem tudtak megcsinalni így zarszakertovel nyittatam ki, és nem akarja kifizetni, pedig neki kellene a szerződés szerint. Minden rajtam kívülálló kárért o felel.


Ezen hisztizik. Azt hitte majd ingyen jön a zarszakerto.

2020. nov. 21. 00:43
 5/27 A kérdező kommentje:
Elmentek, és így kénytelen voltam magam kiszabadittatni, és o hisztizik h miért nem tudtam reggelig várni, majd o megcsináltatta v na.
2020. nov. 21. 00:44
 6/27 anonim ***** válasza:
93%
20 ezer forint miatt akar magának új bérlőt keresni? Meg is érdemli!
2020. nov. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
75%

Szóval alaposan összevesztetek, te a mostani stílusod alapján szintén nem voltál vele kedves és gondolom ő sem veled. Nyilván ideges voltál, sértegettétek egymást stb. stb. Mit vársz mi fog ezek után történni?

Az AZONNALI felmondás meg a felmondás között van különbség. Bármikor felmondhat neked, a szerződésben ott van hogy akkor mennyi idő alatt kell kiköltöznöd. Az azonnali felmondás azt jelenti hogy nem marad idő lakást keresni stb. hanem fogod a cuccod és kimész a lakásból.

Szerintem nálad nem azonnali felmondás van, hanem szimplán felmondta a szerződéseteket. Ehhez joga van - benne is van nyilván a szerződésben hogy mennyi idő alatt kell kiköltöznöd. Ez lehet hosszabb idő is, de ha jól tudom minimum 1 hónap, vagyis ha most mondják fel a szerződésedet akkor nem költöztethetnek ki december 1-el.

A határozott idejű szerződések kicsit mások, ott a pontos szerződésedet kell neked elolvasnod. Fiam szerződésében a tulaj megtartotta ezt a lehetőséget mindkét félnek, hogy nem határozott idejű a szerződés hanem 1 hónappal előbb kell szólni. Ha a jövő héten szólnak majd arról hogy ki akarnak költözni (tényleg ki akarnak költözni most), akkor a decembert még fizetniük kell és január 1-től mehetnek máshová. Fordítva is így van, ha bemenne hozzájuk a tulaj, hogy felbontja a szerződést - indokolnia sem kell, ez a megállapodás - akkor decemberben még maradhatnak.

2020. nov. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
És ha teszem azt nem költözök ki? Akkor mi van?
2020. nov. 21. 00:54
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy határozott idejű berleti szerződést normál felmondással nem lehet felmondani, kivéve ha új a tulajdonos.
2020. nov. 21. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Akkor most mi van tulajdonképpen ?
2020. nov. 21. 01:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!